REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

<< Ilk  < Onceki | Sayfa:  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Ileri >  Son >>
Toplam bakislar: 10211 - Toplam yanitlar: 50

GONDEREN: stroyy on 08/09/2009 18:20:56

sayın  aydinlik aslında neden geri kaldığımızın cevabını en güzel sen veriyorsun.dini sadece batı kaynaklı eserlerden okuyarak ezberleyen ve kendi değerleri hakkında yapılan hakaretleri ilke edinen, Kuranı bir kez bile okumadan ahkam kesen,  senin gibi düşünen insanların  bakışı bizi böyle geri bıraktı. İslamın anlaşılmaması veya anlaşılmak istenmemesi aslına uygun yaşanmaması görülen bir durumdur. elbetteki birey ve millet olarak özeleştiri yapacağız hatalarımız varsa düzelteceğiz ama kendimizi aşşağılamaya gerek yok.islam dinin geldiği çağı bir düşün istersen yada bir araştır ondan sonra düşün islamın nasıl geliştiğini nasıl bir dünya dini haline geldiğini bu gün avrupanın bilim ve teknolojisiin temelinde kimlerin olduğunu bir araştır istersen. sana göre boş laflar evet.halbü ki söylediklerimizin dayanağı belli.objektif şekildeki yazılmış bütün tarih kitaplarında islam dinin ne kadar mükemmel bir din olduğu belirtilmiştir.müslümanlar dinlerine ne kadar bağlı olmuşlarsa o kadar büyümüşlerdir .ne zaman uzaklaşmaya başlamışlarsa o zaman gerilemeye başlamışlardır.öncelikle şunu söyleyeyim şuan dünya üzerinde müslüman olarak geçinen devletlerden hiç biri müslümanlığı tam olarak yaşayamıyor. bu durumda gelip bana bir pakistanı bir ırakı bir iranı bir afganistanı vs vs örnek gösteremezsin.ve bu ülkelerin geri kalmışlığınıda islam dinine bağlayamazsın.başımızı kızgın çöl kumlarına gömmüyoruz zaten bakıyoruz etrafa müslümanlar niye böyle bir durumda niçin bu hale geldiler diye.ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor senin saydığın müslüman devletlerinin başında kaç tane adam akıllı müslüman lider var söyleyebilir misin bana.yada müslümanların tekrar eski günlerine dönmesini istemeyen bir takım güçlerin bu devletler üzerinde kaç bin tane ajanı var araştırdın mı.Günümüzde cihat adı altında terörizm faaliyetleti gösteren İslamla hiç alakası olmayan örgütler ise bizim sırrımız çözememiş ama hala inancımızı ve değerlerimizi yok etmek isteyen sözde gelişmiş batının taşeronlarıdır.onları bıraktım türkiye üzerinde kaç tane gizli servis ajanları at koşturuyor söyler misin bana.bunu içinde abd,almanya,ingiltere,rusya,israil,fransa  başı çekiyor gerisinide herkes biliyor.yada bir takım oluşumların mesela mason localarının yada lions kluplerinin yada rotary kluplerinin neler yaptıklarını kim biliyor.unutmayınız bir zamanlar bu ülkenin cumhur başkanlığını yapmış olanlarda mason locasına kayıtlı idiler ne yaptıklarını bile bile hemde.öyle dışardan atıp tutması kolay.Bizim dinimiz en makul ve en doğal bir dindir. Ve ancak bundan dolayıdır ki son din olmuştur. Bir dinin doğal olması için akla, tekniğe, ilme ve mantığa uygun olması .Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur . . 'Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var' diyen Akif'in sözünü ,Çanakkale savaşını yöneten İngiltere savunma bakanı Churchil de destekler niteliktedir."Türklerin bize karşı atacak bir barutu bile yoktu lakin savaşı onlar kazandılar Biz Çanakkale'de Türklere karşı değil tanrıya karşı savaştık ve kaybettik."İslam ahlakında ve ibadetlerde en ufak bir değişiklik yapmayı şiddetle men etmiştir. Dünya işlerinde, fen bilgilerinde ise, her değişikliği yapmayı, bütün yeni keşifleri öğrenmemizi ve yapmamızı emretmiştir. burda bir çok şey sayabilirz; ama sadece içimize giren müslüman görünen, bizim için iyi, dogru olan bir şeyi kötü olarak gösterip bu islama uymaz diyen, içimize karışmış kişilerdir ..size osmanlıdan bir  örnek Osmanlı Devleti (özellikle yükselme dönemi),yöneticileri, halkının çoğunluğu müslümandı.Enderun mektebinden mezun olanlar 2-3 dil biliyorlardı,ve envayi çeşit ilim öğrendiler.O derece ilerledilerki avrupa dan öğrenci gönderdiler Osmanlıya eğitim için.En kral teknik ve ticaret bizdeydi.Dünyanın 4 bir yanına bak bakayım kaç yüz tane Osmanlı eseri var.Bunlar senin gibi boş konuşanlar yapmadı .bilim ve teknikle yapıldı Al sana müslüman toplum,al sana gelişmiş ülke.Ne zaman ki islamın yasakladığı rüşvet,adam kayırma,adam satma olayları başladı işte o zaman bu imparatorluk battı.  .Osmanlı Devletini ele geçiren sözde aydınlar, dinimizin bu emrinin tam tersini yaptılar. Masonlara aldanarak din bilgilerini değiştirmeye, dinin esaslarını yıkmaya çalıştılar. Avrupa’nın fende ilerlemesine, yeni keşiflere gözlerini kapadılar. Hatta fen bilgilerine, modern tekniğe uymak isteyen büyük Türk sultanlarını şehid ettiler. Masonların elinde maşa olarak, ilerlemeyi, teknikte değil de, dinde reform yapmakta, bölücülükte aradılar.İngilizler, asırlardır İslam ülkelerini kana boyamakla kalmamış, İskoç masonları, binlerce müslümanı ve din adamlarını aldatarak, mason yapmışlar, (insanlığa yardım, kardeşlik) gibi laflarla, dinden çıkmalarına, dinsiz olmalarına sebep olmuşlardır . İslamiyet’i büsbütün yok etmek için, bu masonları maşa olarak kullanmışlardır. Böylece, Reşit Paşa, Ali Paşa, Fuat Paşa ve Mithat Paşa, Talat Paşa gibi masonlar, İslam devletlerini yıkmakta kullanılan paşa unvanlı maşalardır. Efgani ve Abduh gibi masonlar ve yetiştirdikleri çömezler de, İslam bilgilerini bozmaya, içten yıkmaya alet olmuşlardır. 1846’da sadrazam olan mason Reşit Paşa, iş başına gelir gelmez, hariciye nazırı iken, Lord Rading ile el ele verip, hazırlamış olduğu ve ilan ettiği Tanzimat kanununa istinat ederek, mason locaları açtı. Çeşitli hıyanet ocakları çalışmaya başladı. Gençler, din cahili olarak yetiştirildi. Londra’dan alınan planlarla, bir yandan idari, zirai, askeri değişiklikler yaptılar. Bunlarla gözleri boyadılar. Öte yandan da, İslam ahlakını, ecdat sevgisini, milli birliği parçalamaya başladılar. Yetiştirdikleri kimseleri işbaşına getirdiler. Bu yıllarda Avrupa’da, yeni buluşlar, ilerlemeler oluyor; büyük fabrikalar, teknik üniversiteler, modern harp vasıtaları kuruluyordu. Osmanlılarda bunların hiçbiri yapılmadı. Hatta, Fatih devrinden beri medreselerde okutulmakta olan fen, hesap, hendese, astronomi derslerini büsbütün kaldırdılar. Din adamlarına fen bilgisi gerekmez diyerek, bilgili âlimlerin yetişmelerine mani oldular. Sonradan gelen İslam düşmanları da, din adamları fen bilmez, din adamları cahildir, gericidir diyerek müslüman yavrularını İslamiyet’ten uzaklaştırmaya çalıştılar. İslamiyet’e ve müslümanlara zararlı olan, İslamiyet’in öğrenilmesine mani olan şeylere uygarlık, ilericilik dediler. Çıkardıkları her kanun müslümanların, devletin aleyhine idi. Vatanın asıl sahibi olan müslüman Türkler, ikinci sınıf vatandaş haline getirildi. sizin o çok sevdiğiniz Batı devletlerinin ilerlemelerinin temelinde sömürü,kan,vahşet vardır:Afrika'yı sömürüp,yeraltı ve yer üstü zenginliklerini yağmalayan batılı emperyalistler, afrikalı zencileri amerika'da köle diye satarlar.Amerika'yı işgal eden ingiltere,fransa,ispanya ...gibi emperyalist devletler oradaki " aztek-maya-inka" medeniyetlerini yok edip, katliamlar yaparak altınlarını ele geçirip ,yer üstü zenginliklerini de batıya taşırlar ...!Şu an kovboy deyince cesur ve atılgan insanlar , kızılderili denince kafaderisi soyan yabani insanlar akla gelir ...Halbuki o kızılderililer ülkelerini savunan vatansever insanlar topluluğu idi ama medya-sinema insanların beynini yıkayarak olayları tam tersine bizlere belletmişlerdir  Evet batı ileri ama temeli kan-vahşet ve gözyaşı ile örülü! evet kırka yakın dindaş ülke var  ve gelenek yüzünden geri kalmışlar niye çünki islamı tam anlayamışlar uygulayamamışlar. .halbü ki  İslam'ın sosyal hayatı içinde hiç kimsenin, bir özel sınıf halinde varlığını sürdürme hakkı yoktur. Kendilerinde böyle bir hak görenler dini kurallara uygun harekette bulunmuş olmazlar. Bizde ruhbanlık yoktur, hepimiz eşitiz ve dinimizin kurallarını eşit olarak öğrenmeye mecburuz  bizi dinin etkisi altında kalmış olmakla itham ediyorsunuz , duraklamamızı ve çöküşümüzü buna bağlıyorsunuz  bu bir hatadır. Bizim dinimiz hiç bir vakit kadınların, erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir. Allah'ın emrettiği şey, Müslüman erkekle, Müslüman kadının beraberce din öğrenerek eğitilmesidir. Kadın ve erkek bu ilim ve eğitimi aramak ve nerede bulursa oraya gitmek ve onunla mücehhez olmak zorundadır. İslam ve Türk tarihi incelenirse görülür ki, bugün kendimizi bin türlü kuralla bağlanmış zannettiğimiz şey yoktur. Türk sosyal yaşantısında kadınlar bilimsel yönden eğitim ve öğretim görmekte ve diğer konularda erkeklerden katiyen geri kalmamışlardır. Belki daha ileri gitmişlerdir." Yazıklar olsun sen ve senin gibi halk ve islam düşmanlarına.Açın biraz tarih okuyun.....

Back To Top

GONDEREN: stroyy on 08/09/2009 19:45:48

Bu gün Müslüman coğrafyasının bu hale gelmesinin sebepleri aşikardır.yaklaşık 150 yıldır bazı devletler yada kişiler Müslüman dünyası üzerinde oyunlar oynuyor.onların geri kalmasını istiyorlar Avrupalı, fen bilgilerinin çoğunu ve hepsinin temelini İslam kitaplarından aldı. Avrupalılar, dünya tepsi gibi düz, etrafı duvar çevrili zannederken, Müslümanlar dünyanın yuvarlak olup, kendi etrafında döndüğünü biliyorlardı. Hatta Musul’un Sincar sahrasında, meridyenin uzunluğunu ölçerek, bugünkü gibi buldular Galile, Kopernik, Newton, dünyanın döndüğünü, Müslüman kitaplarından öğrenip söyleyince, suç sayıldı. İslam hekimlerinin eserleri ortaçağda ders kitabı olarak dünya üniversitelerinde okutulmakta idi. Batı’da akıl hastaları şeytan tarafından tutulmuş kimseler olarak canlı canlı yakılırken, Müslüman ülkelerinde özel akıl hastaneleri kurulmuştu.Sayın aydinlik  iman ile paranın kimde olduğu belli olmaz diye bir söz var.zaten aradaki farkı anlayabilsek bu tür başlıkları açmamıza gerek kalmaz.din bir bütündür.onun bütün emirlerini yerine getirmekle mükellefiz.Bir Müslüman her yönden dinine tabı olmak zorundadır..Dünyada asıl marifet, çok para kazanmak değil, çok sevap kazanmaktır.İslamiyet, bütün nimetlerin cem edilip, insanlara sunulmuş şeklidir Diplomayla insan adam olmuyor diye bir şiir vardır çünkü okumakla adam olduğunu sanan,küçük dağları ben yarattım havası estiren o kadar insan varki.insan büyüdükçe küçülmeli.akıllı insan bence öbür dünyaya yatırım yapan insandır.tamam bu dünyayada çalışacaksın ama abartmadan öbür dünyayı unutmadan.unutmayın iki kapılı bir handayız.hiç ölmicekmiş gibi bu dünyada yarın ölcekmiş gibi öbür dünya için çalışmalıyız hadisi şerifi her şeyi açıklıyor sanırım.Bu dünya ahiretin tarlasıdır. Burada tohumlarını ekmeyip yiyenler, böylece bir tohumdan kat kat meyve kazanmaktan mahrum kalanlar ne kadar talihsiz ve ahmaktır. Kardeşin kardeşten, ananın evladından kaçacağı o gün için hazırlanmıyorlar. Böyle kimseler dünyada da ahirette de aldanıyorlar ve sonunda pişman olacaklardır. Aklı başında olan bu dünyayı fırsat bilir.en büyük gerilik islamı bilmemek ve ona düşman olmaktır

Back To Top

GONDEREN: yamtarr on 08/09/2009 20:14:26

BOŞUNA ÇENE YORMA KARDEŞİM BU ADAMDA BİZDEN DAHA DA FAZLA ÇENE VAR BUNLARA 4-5 DİL BİRDEN ÖĞRETİYORLAR ANTİK MANTİK DİLLERİDE DİNLERİDE BUNLARLA LAF YARIŞINA GİRİLLMEZ....................

ATASINI BABASINI DEDESİNİ KESİP DOĞRAYAN AVRUPAYA HAYRAN OLMAYA DEVAM ETSİN YALASIN DURSUN ONLARI BAKALIM ONLARI ÖVMEYE DEVAM ETSİN......................................

TÜRKİYEDE VARDIR ONUN AİLESİ EEŞİ DOSTU BAKALIM BİZLERİ TEKRARDAN İŞGAL ETTİKLERİ ZAMAN HAİN Mİ OLACAK YOKSA GERÇEKLER KAFASINA DANK MI EDECEK.........................

PARANIN KAYNAĞINI BULMUŞ

İÇKİDE ÇEKİYOR SERBESSTT OHH YAN GEL OSMAN Bİ DÖNÜM BOSTAN

ALLAH EKMEK VERMESİN BUNLARA BİR YUDUM SU YUTAMASINLAR METEOR DÜŞŞÜN KAFALARINA TAŞ KESİLSİNLER TAŞŞ

--------------------------------------------------------------
Photobucket
Back To Top

GONDEREN: yamtarr on 08/09/2009 20:17:44

AYDINLIK EFENDİYE ÇOK KÜÇÜK Bİ DERSSSS

S.a kardeşlerim ....
Zamanın birinde kendi halinde yaşayan ama çevresinde meşhur olan; olduğu halde aldırış etmeyen bir alim yaşardı.!
Tabiki bu popülerlik dinden kitaptan bi haber yaşayan üç gencin dikkatini çeker ve aralarında anlaşarak kendilerince biraz alaya almak için alim in evinin yolunu tutarlar...
Alimin kapısını çalarak kendisine birkaç soruları olduğunu iletirler Alim:
-Buyrun ? der.
Gençlerden birincisi ;
-Allah ın varlığından bahsediyorsunuz. (sümme haşa)Peki bana onu göster o zaman? der. Alim ikinci gence dönerek;
-Sizin sorunuz? der..
İkinci genç ise;
-Siz kuran da şeytanın ateşten yaratıldığını söylüyorsunuz.Peki, birde şeytanın cehennem ateşinde yanacağını söylüyorsunuz (gülerek)Ateşle ateş birbirine nasıl azap olur? .. der..
Alim üçüncü gence dönerek;
-sizin sorunuz? der..
Üçüncü gençte; (yerden eline bir taş alarak);
-Kaza ve kader dersiniz.! demekki benim bu taşı burdan alıp (elindeki taşı ileri atarak)oraya atmam kaderimde olan birşeydir değilmi? der.
Ve üç genç dikkatlice alimin söyleceklerini beklerlerken; Alim eline bir avuç toprak alarak üç gencin suratına fırlatır..
Gözlerine toprak kaçan gençler hızla ordan uzaklaşırken kadının yolunu tutarlar.
Kadıya durumularını anlattıktan sonra alimin kadının huzuruna geleceği zamanı beklerler.
Ve alim gelir ..
Kadı durumu anlattıktan sonra gençlerin yüzlerine toprak atıp atmadığını sorar. ALİM BAŞLAR KONUŞMAYA.......
Birinci gence dönerek ;
-Sen bana Allah (c.c) göstermemi istedin.Peki ben sana Allah ın varlığını göstereceğim ama önce sen bana neden kadıya gittiğini söğle? der...
Genç;
-Yüzüme toprak attın.CANIM YANDI O YÜZDEN kadıya geldim ..der
Alim ;
-Canın mı yandı? Peki bana canının yandığı yeri gösterirmisin ? der..
(genç gözünü göstererek)..;
-İşte burası der.. Alim (gülerek).;
-Peki bana o ACIYI göster der..? genç biraz şaşkın olarak ..!
-Nasıl göstereyim? der
-Demekki her var olan şey gözükmezmiş değilmi HAVA,AKIL SEVGİ,KEDER,ACI gibi..(genç kafasını önüne eğerek susar)
Alim ikinci gence dönerek;
-Biz Kitabımızda insanoğlunun topraktan yartıldığını biliriz. Sen bana şeytanın ateşten yaratıldığını ve cehennemde nasıl yanacağını sormuştun. Ben senin yüzüne toprağı attımki TOPRAKTAN YARATILAN İNSAN TOPRAK KARŞISINDA NASIL ACI ÇEKİYORSA, ŞEYTANDA CEHENNEM ATEŞİNDE ÖĞLE ACI ÇEKECEKTİR...der
Ve üçüncü gence döner;(tabi ikinci gençte kafasını önüne eğer)
-Senin beni hala neden kadıya şikayete geldiğini anlamış değilim?(güler)
Genç şaşkındır ... Alim devam eder;
-Sen bana demedin mi benim şu taşı alıp burdan oraya atmam kaderimde var. O yüzden attım. Senin mantığına göre benim kaderimde senin suratına toprak atmak varmış o yüzden attım ..!(Genç şaşırır kalır)
Alim tekrar büyük bir vakarla devam eder
-İNSANIN HER YAPTIĞI ŞEYİ KADERE MAL ETMESİ OLMAZ ALLAH (C.C) İNSANOĞLUNA CÜZ-İ İRADE VERMİŞ BAZI SEÇİMLER İNSANIN ELİNDEDİR SENİN MANTIĞIN GİBİ DEĞİL TABİKİ..(acıkınca yemek yemek,haram-helal konusunu bilen ama seçimini her iki yönde kullanabilmesi gibi. misal:meyve dolu bir bahçenin ağaçlarına çıkarak habersiz yemek HARAM ,veyahut bahçe sahibinden izin alıp yemek HELAL sayılır ) - SON - biraz uzun oldu galiba kardeşlerim,

Photobucket
Back To Top

GONDEREN: yamtarr on 08/09/2009 20:20:42

BİRİNCİ SAFSATA: Din ile akıl bağdaşmaz. Toplum dine uyarsa akıldan uzaklaşmış ve akıl aydınlığından mahrum kalmış olur.
Dinsizlerin Safsataları

Cevap: İslâm dini "Aklı olmayanın dini yoktur" buyuruyor. Din akıl ile anlaşılır ve uygulanır. Din akıldan üstündür ona kılavuzluk eder.

İKİNCİ SAFSATA: Akılcılık iyi bir şeydir.

Cevap: Akılcılık (rasyonalizm) bir doktrin bir teori bir ideolojidir. Akıl iyi faydalı lüzumlu zarurî bir şeydir.Akıllılık da iyidir. Buna mukabil akılcılık kötüdür. Akılcılık ile akıllılık birbiriyle uyuşmaz. Akılcı akıllı değildir.

ÜÇÜNCÜ SAFSATA: Akıl ile bütün problemler krizler çözülür zorluklar aşılır haysiyetli bir hayat sürülür.

Cevap: Akıl tek başına kesinlikle yeterli değildir. Yeterli olsaydı çok akıllı en akıllı insanlar birbirine zıt ve ters bir sürü teori doktrin çare çözüm üretmezlerdi. Akıl şarttır zarurîdir çok lüzumludur lakin ona mutlaka bir rehber gerekir. O da dindir ilâhî vahiydir.

DÖRDÜNCÜ SAFSATA: Toplum din kuralları ile idare edilirse gerilik tembellik karanlık olur.

Cevap: Endülüs'te çok yüksek çok güzel çok aydınlık bir medeniyet vardı. Avrupalılar Endülüs'e nisbeten çok geriydi. Müslümanlar dinlerine ne kadar sarılmışlarsa akıldan o nisbette yararlanmışlar ilerlemişler üstün ve vasıflı olmuşlar başkalarından yüksek olmuşlardır.

BEŞİNCİ SAFSATA: Sekülarizmi korumak için bireylerin ve toplumun din hürriyeti hattâ ibadetleri bile kısıtlanabilir.

Cevap: Din inanç inandığı gibi yaşamak hürriyeti ve hakkı evrensel ve temel insan haklarının en önemli maddesidir. Bu hürriyet bir DEĞERDİR. Hiçbir geçersiz ve âdil olmayan bahane ve sebeple kısıtlanamaz. Sekülarizm bu hak ve hürriyetten önce gelmez. Çünkü hiçbir insan hakları beyanname ve sözleşmesinde sekülarizm evrensel bir hak ve vazife olarak zikr edilmemektedir. Din hürriyeti başkalarının hürriyetlerine zarar vermemek maksadıyla ÂDİL kanunlarla sınırlandırılabilir.

ALTINCI SAFSATA: İslâm dini kadın hürriyetlerini kısıtlamış kadını ikinci sınıf bir insan haline getirmiştir.

Cevap: İki şer'î mânâsıyla tesettür kadını alçaltmaz aksine ona değer haysiyet ve hürriyet kazandırır. Zinayı ahlâksızlık ve suç saymayan eşlerin nikahsız yaşayabileceklerini söyleyen kadınların -canları isterse- birçok erkekle yatarak nesebi belli olmayan çocuk doğurmak ve bunları nüfusa kendi adlarıyla kayd ettirmek hakkına sahip olduklarını iddia eden bir zihniyetin İslâm'ı anlaması ve değerlendirmesi mümkün değildir. Onlara göre tesettür bir tür köleliktir İslâm'a göre ise kadının örtünmesi hürriyettir.

YEDİNCİ SAFSATA: Küçük çocuklara din ve Kur'ân dersi verilmesi doğru değildir.

Cevap: Türkiye devletinin de imza koymuş olduğu uluslararası insan hakları beyanname ve sözleşmelerinde "Ebeveyn (anne baba) çocuklarına serbestçe din eğitimi verebilir" demektedir. Bir anne babanın çocuklarını küçük yaştan itibaren Müslüman olarak yetiştirmeye ve eğitmeye hakkı vardır. Buna karşı yapılan bütün düzenlemeler ve uygulamalar bir insan hakkı ihlâlidir.

SEKİZİNCİ SAFSATA: Türkler Arapça bilmiyor binaenaleyh Arapça Kur'ân'ı anlamadan okumasınlar ve ezberlemesinler. Dinlerini Kur'ân tercümelerinden öğrensinler.

Cevap: Müslüman Türkler dinlerini doğrudan doğruya Kur'ân-ı Kerîm'den çıkartmazlar büyük din âlimlerinin hazırlamış olduğu ilmihal fıkıh ahlâk akaid kitaplarından öğrenirler. Hem Kur'ân okurlar hem de onun meal tercüme ve tefsirlerini. Mânâsını anlamadan Kur'ân okumakta da sevap vardır dinen iyi ve hayırlı bir şeydir.

DOKUZUNCU SAFSATA: Kur'ân tercüme edilsin ve halk kutsal kitabını anlayarak okusun.

Cevap: Her devirde Türkçe Kur'ân tercümeleri meâlleri tefsirleri olagelmiştir.Hele bu devirde ihtiyaçtan fazlası vardır. Son yirmi otuz yıl içinde ülkemizde milyonlarca nüsha Kur'ân tercümesi meali tefsiri basılmış ve Müslümanların evlerine özel kütüphanelerine girmiştir.

ONUNCU SAFSATA: Şeriat kötü bir şeydir Şeriatı tutmak gericiliktir.

Cevap: Ferid Devellioğlu'nun hazırladığı Osmanlıca-Türkçe Ansiklopedik Lügatta Şeriat şöyle tarif ediliyor: "1. Doğru yol 2. Allah'ın emri 3.Âyet hadîs ve icmâ-i ümmet esaslarına dayanan din kaideleri." Yerli ve yabancı bütün ciddî sözlük ve ansiklopedilerde buna benzer açıklamalar bulunmaktadır. Bir insanın "Ben de Müslümanım ama Şeriata karşıyım" demesi mantıksızlık çelişki ve saçmalıktır.Yukarıdaki tariften anlaşıldığı üzere şeriat kutsal bir kavramdır. İslâm ile şeriat özdeştir.

ONBİRİNCİ SAFSATA: Dinde ve şeriatta hurafeler vardır.

Cevap: Bunu söyleyen kesinlikle Müslüman değildir Müslüman olamaz. Çünkü bu sözüyle dini inkar etmiş olmaktadır. Bir Marksist agresif ve militan bir ateist fanatik bir İslâm düşmanı böyle söyleyebilir. Zaten İslâm da onlara kâfir (gerçeği örten ve gizleyen) demektedir. Bu gibi düşünce görüş ve inançlar sübjektiftir. Objektif gerçek İslâm'da hurafe olmadığı bütün islâmî hükümlerin doğru olduğu İslâm dininin doğrunun iyinin güzelin ana kaynağı bulunduğudur.

Photobucket
Back To Top

GONDEREN: yamtarr on 08/09/2009 20:23:43

$ükret ALLAH'A.... ölÜmsuz degil bu hayat nekadar cabalasanda Cekeceksin kabrinde azab $Ükret ALLAH'A ibadet et ALLAH'A Uyma o dinsizlere imansizlara Sorgu melekleri geldiginde yanina Ne cevap vereseksin sorduklari sorulara Kimin Ümmetindensiz,kimin milletindensiz Vermeyince cevabi takacaklar sana Cehennem ate$inde yapilan taci Cehennem azabi anlatilmaz Cennet gÜzeli akla hayale sigmaz Bu dÜnyada seciyorsun gidecegin yeri Kahpeler yönlendiriyor seni ''sinsi sinsi'' Gelin iman'a Gelin din'e karde$lerim $Ükret ALLAH'A ibadet edin ALLAH'A Uymayin o dinsizlere imansizlara Gecen zamanda nekadar zaman ayirdin ALLAH'A Bir $Ükret sana verilen $eylere 5 vaktini ayiramadinmi gece gÜndÜz sÜrtmek yerine BIKTIM artik BIKTIM ALLAHIM Bazi mÜslÜmanim diyenlerden utaniyorum artik etrafim hep pislik dolu Nekadar kacmaya cabalasamda K O R K U Y O R U M A L L A H I M

Photobucket
Back To Top

GONDEREN: yamtarr on 08/09/2009 20:24:31

Kâfirun Suresi

Okunuşu:

Bismillâhirrahmânirrâhîm.
     Kul yâ eyyühelkâfirûne, Lâ a'büdü mâ ta'büdun velâentüm âbidûne mâ a'büd. Vela ene âbidûne mâabedtüm. Velâentüm âbidûne mâabüd Leküm dînüküm ve liyedîn.
     Anlamı:      Rahman, Rahim olan Allah'ın adıyla.
     De ki: Ey kafirler! Ben sizin kulluk ettiğinize kulluk etmem. Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edenler değilsiniz. Ben sizin kulluk ettiğinize kulluk edecek değilim. Sizde benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz. Sizin dininiz size benim dinim bana.

Photobucket
Back To Top

GONDEREN: aydinlik on 08/09/2009 20:34:12

KAFURUN SÜRESIDE ARAP UYDURMASI

BAZEN MILLETLER VARDIR MUTLU VE HUZURLU SIZDE ARAP MISYONERILIGINE DEVAM EDIN BENIM YAZDIKLARIM A KIMSE CEVAP VERMIYOR YANLIS MI DOGRUMU HALA HIKAYE ANLATIYORSUNUZ:

NE  HALINIZ VARSA GÖRÜN  ;SU AN TÜRK TV SI SEYIR EDIYORUM AFRIKADAKI BASI BOS KABILELERDE BILE BÖYLE SEY YOK

BU SON YAZIM: BEYENI ÖRÜMCEKLI LIK BUYMUS DEMEKI: HOSCA KALIN:

YIYIN BIR BIRINIZIANLADIM NEDEN DÜNYADA TÜRKLER NEDEN SEVILMEDIGINI:

Back To Top

GONDEREN: yamtarr on 08/09/2009 21:58:39

TÜRK DÜŞMANI HAİN VATAN HA..... BEDENİNİ RUHUNU 5 KURUŞA SATMIŞ ŞEYTAN UŞAĞI

SENİN GİBİLER TABİ TÜRKLERİ SEVMEZZ KORKKAKLAR SATILMIŞ İNSANLAR

YAZIKLAR OLSUN SANA YAZIKLAR OLSUN DÜŞÜNCE TARZINA ARAP UYDURMASIYMIŞ ULAN İSRAİLLİLER OLSA YALAMAYA DEVAM EDERDİN DEMİ

ARAPLAR NERENE BATTIDA RAHATSIZ OLSUN HAİNNNN AHLAKSIZ DİNSİZ PİSLİK

SENİ O ARAPLAR KURTARACAK SATILMIŞ PİŞLİK

TÜRKLER SENİ ADAM ETSİN İPE DİZSİN EMİ TÜRK DÜŞMANI HAİN BİZİM MEMLEKETTE ALDIĞI HER NEFEZ HER YUDUM SU HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN KANLA İRİN OLSUN AKSIN

Photobucket
Back To Top
06/29/2024
<< Ilk  < Onceki | Sayfa:  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Ileri >  Son >>

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***