REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 2138 - Toplam yanitlar: 1

GONDEREN: Leydiii__ on 10/29/2011 22:33:27

Esmalarin günleri burçlari yildizlari okuma adetleri...

PAZARTESİ YENGEÇ AY
El mümin-136
El musavvir -336
El vasi -137
El vedud -20
El batın -62

SALI AKREP-KOÇ MERİH
El aziz -94
El cebbar -206
El kahhar -306
El müzill -770
El kaviyy -117
El veli -46
El mümit -490
El vahit -19
El müntakim -630
Ed dar -1001

ÇARŞAMBA İKİZLER -BAŞAK UTARİT
El fettah -489
El azim -1020
Malike,l mülk -212
El melik -91

PERŞEMBE YAY - BALIK MÜŞTERİ
El kuddus -170
El müheymin -145
El mütekebbir -662
El alim -150
El kabıd -903
Es semi -180
El kebir -232
Eş şehid -319
El hamid -62
El mübdi -56
El kayyum -156
Es samet -134
Et tevvab -409
El muksit -209
El cami -114
El bedi -86

CUMA BOĞA - TERAZİ ZÜHRE
El gaffar -1281
El vehhap-14
Er rezzak -308
El basıt -72
El latif -129
El hasib -80
El kerim -270
El rakib -312
El hakim -78
El mecit -57
El hak - 108
El vekil -66
El muhsi -148
El muhyi -58
El vacid -14
El ehad -13
El muğni -1100
En nafi -201
En nur -256
El varis -707

CUMARTESİ OĞLAK - KOVA ZUHAL
El halim -680
El hafız -998
El muid -124
El mukaddim -184
El muahhir -846
El zahir -1106
El müteali -551
El rauf -286

PAZAR ARSLAN GÜNEŞ

ALLAH -66
Er rahman -298
Er rahim -258
Es selam -131
El halık -731
El bari -213
El hafıd -1418
El rafi -351
El muiz -117
El basır-302
El hakim -68
El adl -104
El habir -812
El gaffur -1286
Eş şekür -526
El aliy-110
El mukit -550
El celil -73
El bais -573
El hay -18
El kadir -305
El evvel -37
El vali -47
El afuvv -156
Zül celali vel-ikram -1098
El ganiy -1060
El mani -161
El hadi -20
El baki -113
El reşid -514
Es sabur -298

Öncelikle paylaşmamdaki sebep Esmaü-l hüsna ism-i şeriflerini,yıldızları,burçlarını ve okuma adetlerini bir yere toplayıp ihtiyaç halinde daha kolay ulaşa bilmeniz açısından parça parça bir araya getirmektense uğraşmadan daha kolay bu bilgilere ulaşmanızı düşünerek bunları sizinle paylaştım. Burada yazan bilgiler bir birleriyle bir bütündür. Esmalar kainatın ve bizlerin var oluşumundaki önemi asla tartışılamaz, yüce yaradan Adem [a.s] var ettiğinde meleklerinden secde etmesini istemiş meleklerin secde etmeden önce sordukları soruya "yüce zat" ben ona isimlerimi öğrettim ruhumdan bir parça üfledim deyince sorgusuz sualsiz tüm melekler secde etmişler ibris,in haricinde,ya kainat aklınızın aldığıyla ve alamadıyla bizler için nasıl var edilmiş bu var oluşta o kısacık bir zaman içinde ya Rahman,la ya Rahim,le yaHayy,la ya Kayyum,la var olmamış mı bunlar bizim bile bildiklerimiz bilmediklerimiz ise idrak edemediklerimizdir. Esmaların yüce kâinatın var oluşundaki parçası ise bizlerde var oluşumumuzdaki esmaların bir parçasıyız, yüce ALLAH hiç bir yarattığı mahlûkuna vermediği bir şeyi bize vermiş ve koca kâinatı o ufacık beynimize yerleştirmiş, bizler yaşadığımız bu var oluşta bu dünyaya gelmemizde her bir insan ayrı ayrı seçilmiştir evet arkadaşlar her birimiz seçilmiş insanlarız ve boş yere bu dünyaya gelmedik mutlak bir sebeble buradayız bu kıymet bilinmelidir.

Şimdi gelelim esmaların üzerimizdeki etkisine daha üzerimizde keşfedemediğimiz açığa çıkmamış kendilerinin fark edilmesini bekleyen güzellikler var. Her insanın doğum zamanı dünyaya gözünü açtığında evrenin düzeni için yer tutan yıldızların çekimi, enerjisi altında gelir, bu enerji altında gözlerimizi açmak o zamanın güzel muhteşem enerjilerini beden enerjimiz olarak çeker alırız ve artık bu enerji her şeyinle her zaman bu dünyadaki görevimiz bitene kadar bizimle beraberdir. Bu enerjinin kaynağı bizi var eden O YÜCE ZATTA aittir. Bu enerjiler bizlerin ve evrenin var oluşundaki ESMA-ÜL HÜSNALAR,dır.

Burada paylaşmak istediğim konunun asıl amacı bizlerin zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz, üzerimizdeki olumsuz musibetlerin kalkması ruhsal dengelerimizin bozulduğu, maddi durumların bizleri zorladığı, hayırlı iş açıklarıyla rızkımızın genişlemesi, bedensel rahatsızlıklarımıza çareler, maneviyatta zorlandığımız zaman ulaşıla bilecek tek merci, yi göstermekti, bizim üzerimizde taşıdığımız bu mübarek esma, ların enerjilerinle bedensel ve ruhsal rahatsızlıklarımızı ortadan kaldırmamız peki ala mümkündür, üzerimize bilerek veya bilmeyerek aldığımız negatif enerjilerden arınmanın en kesin çözümüdür, enerjimizi artırmak daha iyi bir şekilde her şeyi idrak etmek daha doğru kararlar alabilmek bizi sıkıntıya sokan her zaman olumsuz düşüncelerle bizlere vesvese veren tüm olumsuz negatiflikten arınmanın en etkili tedavisidir. Buradaki yıldızlarınıza ait esmaları okuyarak şifalarına nail olabilirsiniz. Esmaları sadece benim günüm pazar o zaman mı okuyayım demeyin bu esmalar eğer şifa arıyorsanız, olumsuzluklardan arınmak istiyorsanız, beyindeki tembel kalmış beyin hücrelerini daha aktifleştirmek hatta çalışmayanları çalıştırmak, daha önce yanı başınızda var olan güzelliklerin farkındalığını daha iyi idrak etmek için her gün okunmalı, ama gününün sebebi o zaman zarfında enerjilerinin en yüksek ritme ulaştığı zamandır. Bu esmaların tecellileri her günün saatinde gizlidir arayıp bulmak bu şerefe nail ola bilmek bizim elimizdedir buda bunun bir başka boyut kapısıdır.

Ve lütfen benim adetlerini yazdığım şekilde adetlerle okumayın o adetler özel istisna durumlarda okunması söz konusudur. Burada sizlerle paylaştığımla alakası yoktur. Sevap olan adetsiz okumak, kendinize ait esmaları okumanın yanında diğer size ait olmasa da ihtiyacınıza göre diğer esmaların okunmasında hiç bir sakınca yoktur, tüm tecelliler ayrı ayrı işler asla bir birine karışmaz ,umarım burada sizlerle paylaşmak istediğimi algılamışınızdır...

&nb sp;                         &nb sp;                         &nb sp;                         &nb sp;               Alıntıdır.

GONDEREN: Tutku on 11/04/2011 17:27:16

Leydim yüreğine sağlıkk..

--------------------------------------------------------------

Tutku

Back To Top
09/28/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***