REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

<< Ilk  < Onceki | Sayfa:  1 | 2 | 3 | 4 | Ileri >  Son >>
Toplam bakislar: 7895 - Toplam yanitlar: 30

GONDEREN: estetik on 10/26/2011 12:59:54

BU MEMLEKETİ  KAC YILDIR KİMLER  YÖNETTİ KİMLER BAŞA GELDİ  GÖRDÜK YAŞADIK VE YAŞIYOZ  TAKIM  TUTAR GİBİ  PARTİCİLİK DÖNEMİ  BİTTİ  BUNU GÖRÜN ARTIK SENLERDİR   BU VATAN BİİZM DEDİK  SAG DEDİLER SOL DEDİLER  ORTA DEDİLER   IRKCILIK DEDİLER   BÖLEMİ VATAN BİZİM  ŞAŞIYOM BEN  VATAN DEDİNMİ SAG SOL ORTA OLMAZ  SADECE İDOLEJİDİR O   BU YILLARCA  YEDİRELN YEMEKTİ BİZE  ARTIK  DOYDUK YEMİYOZ  YENİ TADLAR VAR   BAZILARIN  DAMA TADINA UYMADI SANIRIM ODA NORMAL   HEP AYNI ŞEYİ YEMEKTEN BIKTILAR MİDELERİ BOZULMUŞ NOKTA

Back To Top

GONDEREN: Tutku on 10/26/2011 13:42:27

brhn kardeşim yeni anayasa dan en büyük beklentim...Darbecilerin cezalandırılmaları...Bu ülke her 10 yılda bir darbeye uğramadımı..En büyük tehlike İrtica diyen kendi silahlarımızı bize yönelten omuzu pırpırlıların cezalandırılmaları...Bu ülkeye en büyük darbeyi vuran sahte ATATÜRK'çülerin cezalandırılmaları..bu ülkenın kalkınmasını istemeyen başta ordu içindeki darbeci cuntaları ve devletin farklı konumlarındaki şer odaklarını deşifre edip adeletin önüne çıkarmak için yasa gereklidi ak parti kurmayları bu yasaları ab uyum süreci adı altında çıkardı sadece anayasa kaldı inşallah o da cıktımı..."

--------------------------------------------------------------

Tutku

Back To Top

GONDEREN: brhn on 10/27/2011 02:28:38

TUTKU arkadaşım açıkçası anaysa konusundas söyledıklerınız beni tatmın etmedi.belki farkında değilsınız belkide işinize gelmıyor.anayasa deiğişikliği adı altında Türkiye paçalanma sürecini başlatmak istıyorlar.bunu doğal olarak dış devletlerde desteklıyor. çünkü hepsi bize düşman.eğer maksat darbecileri cezalandırmak ise zaten yargılanıyorlar.tutturulmuş bir anayasa değişikliği ama kımse anayasa değilikliğnin hangi somut madddlerın yarattığı sıkıntıdan değiştığını söylemıyor,halk ta bılmıyor.önceki yazımda sordum demokratık haklarını kullanmakta kımi hangi anayasa maddesı kısıtlıyor.elbette bir kaç uyumsuz madde olabılır.ancak burda görülmesi gereken husus TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE karşı olan tehlıkedır.darbecilerın yargılanmasını kimse karşı çıkmıyor. ancak darbeciler yüzünde iktidarın yandaş basını tarafından silahlı kuvvetlere bılınçli olarak yapılan yıprtma harekatını görmezlıkten gelmeyın.sanki silahlı kuvvetler başka ülkenın sılahlı kuvvetleı imiş gibi bir kin kampanyası var.lütfen objektıf olalım.aynı atatürkçülük şemsiyesi altında yanlış işler yapanlar yüzünden atatürkçülüğe düşman olma fırsatını yakalayan ve değerlendıren bır kesım tarafından bazı bazı darbeci şahıslar (ki yargılama aşamasında dır henüz kimin suçlu olduğu yada suçsuz olduğu belli değildır) yüzünde silahlı kuvvetlere de bir karalama kampanyası ,bir düşmanlık uyagualanmaktadır aynı kesım tarafından bilinçli olarak. tüm bunların sebebi laik ,üniter TÜRKİYE cumhuriyetini başka yapılara büründurme isteğidir. pek yakında üzülerek söylüyorum ki eğer halkımız uyanmaz ise bu anayasa değilişkliğ sayeseınde demokratık hak ve eyalet sistemi gibi söylemlerle vatanımız bölünme sürecıne girecektır. bu çok açıktır. yine gerçekten merak ederek şu sorumu okuyan herkese yinelıyorum mevcut anaysamızda ki demokrasıyı engelleyn ,demokratık haklarımızdan bızı alıkoyan maddeler nelerdır ki bu anaysa değişikliği bu kadar öenmli arzedilıyor.

ASİ RUH
Back To Top

GONDEREN: Tutku on 10/27/2011 17:41:14

''Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir'' TBMM  sinde bu söz yazar..Kaç dönem bu yaşandı...Size soruyorum..Darbe şakşakcıları yönetti bu ülkeyi..Askerin karşısında el pençe divan duranlar..Gördük el pençe divan durduranların hallerini...Hepsi bu ülkenin kuyusunu kazmışlar..Siyonist uşaklığı yapmışlar..Şu an milletin sözü geçiyor..Bizler asker ocağına Peygamber ocağı der..fidanlarımızı askere gönderirken gelin gönderir gibi davul zurna eşliğinde göndeririz..Komutanların köpeklerine bakıcı..komutan eşlerinin hizmetine uşaklık yapsınlar diye değil..Ömrümüzü verip büyüttüğümüz fidanlarımızın terhislerini beklerken bayrağa sarılı tabutlarını değil..Bizim paralarımızla golf  sahaları kurup o görkemli orduevlerinde günlerini gün edeceklerine  o şehit olan fidanlarımızın barakalarına para harcasalardı..Hangi dönemde olursa olsun hükümet askeri ihtiyaclara hiç hayır demeden kıstlama yapmadan ödenek ayırmıştır..ve en hazin yanı şu ki bu paralar nerde harcanıyor hükümet bunu denetleme gibi bir hakkı daolmamıştır.. Ve ne hazin bir tablodur ki o yavruları büyüten başı örtülü analar yemin törenlerini izlemek için tel örgülerin arkasından  seyirci olmaya mahkum edilmişlerdir..Bana hangi ordudan bahsediyorsunuz siz...Üstadın sözü aklıma yine geldi..Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya! Kurtuluş savaşının başlama sebebini bilirmisiniz siz.Ben Kahramanmaraş'lıyım işgal altında türkiye..bir Fransız askerinin hamamdan çıkmış bir müslüman kadının peçesini zorla açmasına dayanamayan  ve orda süt kaynatıp satan Sütçü İmam silahından  çıkan ilk kurşunla Kurtuluş savaşı başlamıştır..Şimdi soruyorum size Fransıza ermeniye gerek kalmışmı...Nerde Peygamber ocağımız..Geçin bunları..Biz bunu da yaşadık o Sütçü İmam'ın adı kahramanmaraşta bulunan üniversitemizin adı.Onun adının yaşamasına bile tahammül edilmeyip ismini değiştirmek isteyen geçmiş hükümetti..O siyonist uşağı omuzu pırpırlıların önlerinde el pençe duranlar..Bana hangi ordudan bahsediyorsunuz siz..Elbette hala bizim için Ordu peygamber ocağıdır..Askerimiz bizim evlatlarımız..Ama o uşaklar olmıcak başta..onların sözünün geçmediği bir hükümet var şimdi..Milletin dediği olacak...Ve bu millet vatanı için onun bölünmez bütünlüğü için canını feda eder..Bence siz çok milli değerleri gözden kaçırıyorsunuz..İlk kezCumhurbaşkanımızla Başbakanımızla bu kadar gurur duyuyorum..Bizim oylarımızla seçtiğimiz inandığımız bir hükümet var ve bu millet ve seçtiği hükümet asla vatanının parçalanmasına izin vermez..

.

Tutku

Back To Top

GONDEREN: brhn on 10/27/2011 19:19:40

TUTKU  benım değindiğim konudan ısrarla kaçıyorsun. Anaysa değişiklği konusunda senı rahatsız eden demeokratık olmayan maddelerden bahsetmıyosun hıç, Ayrıca orduya aolan bu kinini de anlamış değilim. ayrıca 10 tıldır iktıdar olanlar şimdi orduda herşeyı kendı istedıklerı gibi yaptırıryorlrsa 10 yıl boyunca neden bu güçlerını kulllanıp durdurmmışlar kanı. neyse bendaha fazla ısrar etmıcem herkesın düşüncesube saygım var. ancak sizin anaysa konusundan kaçmanız,benım öncekı yazılarımda yazdığım tehlıkelrden bahsetmemenız vede orduya bukadar olan kininiz gösterıyor ki siz zaten neyın ne olduğunu gayet iyi görüyorsunuz ve türkiye cumhuriyeti yerine eyaletleree ayrılmış bir islam cumhurıyetını tercıh edıyosunuz.sadece iktıdar gibi fikrini açık açık söylemıyor zamanı beklıyorsunuz. fikirlerın konuşulması çok güzel ve inanaın hepsıne saygı duyarım knuşulmasından yanayım. ancak hiç saptırmadan herkes gerçek nıyetını söylese keşke ve ondan sonra sandıktan çıkan sonuca vıcdanımız kuşku duymasa

ASİ RUH
Back To Top

GONDEREN: Tutku on 10/28/2011 04:15:36

brhn kardeşim şimdi ben size soruyorum...Bu ülke 10 yıldamı bu hale geldi..Bu kadar basitmi bunu 10 yılda halletmek..Tüm köşe başları tutulmuş..Ahtapotun kolları gibi sarılmış sarmalanmışız..Bana sıkca sordunuz Anayasayı da ama benim her satırımda size cevap vardı..Ben konunun uzmanı değilim sizin gibi sade bir vatandaşım..ama yaşayıpta gördüğüm ne acılar var..Bir kahramanmaraş olayı var..Bir Murat Fendoğlu olayı var..Bir sıvas olayı var..Eşref Bitlis..yakın zamanda yaşadığımız Muhsin Yazıcıoğlu var..Bir Bülent Ecevitin ölümüne sebebiyet vermek isteyen profösör var şu an içerde..ne acıkı kendi partisinden aklanmak için aday yapıldı ve seçildi..daha adını sayamadıklarım..bu ülkeyi ırkçılıkla bölüp birbirine düşman etme oyunlarını..ve suçsuz yere hapiste yatanlar işkence görenler var..okumadınızmı görmedinizmi o omuzu pırpırlılar Hukukçulara konferans verdi..üniversite rektörlerinin en çok oyu alan değil de Cumhurbaşkanı Necdet Sezer'in insiyatifiyle en az oy alan rektör atamalarını ve bu rektörlere ordunun en yüksek kademesindekilerin konfreans verdiklerini..ve en büyük tehlikenin irtica olduğunu söyleyen o komutanları ..soruyorum size dini bütün insanlarmı bu ülkeye zarar verenler ihanet edenler..şer odaklarıyla iş birliği yapıp mason localarına üye olan köpekler...İşte sülüman çoban sülü Mason dimi..bu ülkeyi nerelere getirdiler..ben hatırlıyorum orta okulda tarih kitabında insanların maymundan türediğini yazardı o maymun resimlerini evrimler geçirmiş haliyle insan yüzüne çevirmişlerdi..aynı dönemde Din dersi kitaplarında  Topraktan geldiğimizi Ademle Havva anamızı anlatırdı hocamız..Bu gençlik nelerden geçti..ama çok şükür  sağlam aile yapımız bizim..tabi ozamandan bu zamana çok şey değişti..televizyonlarda aile temelini çürütecek kökten imha edecek ne sapkınlıklar diziler halinde bizlere çocuklarımıza izlettiriliyor..Bana diceksiniz yine soruma cevap vermediniz..Ama inanın bu satırlarımda hep darbe anayasası var..Çünkü Yahudilere uşaklık edenler bizi bu hale getirdiler ve dokunulmazlık zırhına büründüler..Askerin görevi Vatanı beklemek..Siyaset yapmak değil..Siyaseti halkın seçtikleri yapar..Mustafa Kemal Atatürk Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir demiş ve mecliste puntolarla bu yazılı..Benim arzum Ülkemizin bu kötü günlere geri dönmemesi..ve bu ülkeye zarar veren uşaklık edenlerin cezalarını bulması..ve geriden gelen gençliğin rahat bırakılması..size küçük bir örnek ten bahsedecem ben başörtülü bir bayan değilim o modern diye adlandırdığımız bir bayanım..kızım lise döneminde örtünmek istedi hiç bir şekilde baskı yapmadım ya örtün yada örtünme diye kendi tercihi dedim nasıl dilerse onu yapsın..1 ay kadar tesettürlü gezdi..sonra kendiliğinden vazgeçti..kızım şimdi üniversite mezunu..başörtülü olarak kalsaydı o üniversitenin kapısından içeri alınmıcaktı..soruyorum size bunu bu hale getirenler kim...kimden güç aldılar...nasıl bu kadar kendi vatandaşlarına düşman kesildiler..azınlıkların bile hakları genişletilirken bu vatanın evlatlarına bunu layık gördüler...bir örnek daha kardeşimin kızı şu an ilahiyatta okuyor 4 sınıfta en büyük arzusu avukatlık tı puanı olmasına rağmen hukuk fakültesine gidemedi..nedenmi imam hatip mezunu olduğu için..Bu imamhatip liselerini Milli Eğitim Bakanlığı açmadımı..Müfredatı diğer liseler gibi bakanlıkça düzenlenmedimi..bahsettiğim yeğenim şimdi hem ilahiyat okuyor hemde dışardan ders veriyor okul okuyor sırf hukuk okumak hukuk fakültesine geçmek için..bu durumda olan gençlerimiz bizim çocuklarımız bunlara yazık dimi. sırf istedikleri bölümü okumak için yurt dışlarına giden beyinlere yazık dimi....kimler getirdi bunu bu hale..İrtica en büyük tehlike diyenler..sizin bahsettiğiniz gibi 10 yıldır iktidardaydılar da neden bunu yapmadılar diyorsunuzda.bu iş o kadar basit değil...ama görünen o ki ustalık dönemim dediği bu dönemde bu ülke refaha kavuşacak ve bu pisliklerden inşallah temizlenecek..Yazımın başında da söyledim ben sade bir vatandaşım sizin gibi ama ülkece yaşadığımız acılar var keşke şu an aklıma gelsede yazsam size..Bunların hep dış mihraklı oyunlar olduğunu biliyorum..ve bu mihraklara uşaklık edenlerinde bir bir gerçek suratlarını gördük..Benim istediğim, kısacası bu milletin istediği şu ,bir bütünlük milli değerlere bağlı bir bütünlük..hiç bir vatandaşının dışlanmadığı hepsine eşit haklar sağlayan bir Anayasa..Darbecilerin anayasası değil..çünkü içimizdeki düşman olan bunlar...ve bunların yaptığı bir anayasayla yönetilmek koyar bize...çoğunluk olan bu hükümet tüm siyasi partilerle ..sivil toplum örgütleriyle bu işin ehli hukukçularımızla işbirliği yaparak Anayasa hazırlanıyor..Milletin anayasası..Bundan neden rahatsız olalımki..Benim asla korkum yok..Bu millet rotasını şaşıranlara yön vermesini iyi bilir...Bizim milli beraberliğimizi kimse bozamaz..Bekleyelim görelim...Görelim mevlam neyler,neylerse güzel eyler...

Tutku

Back To Top

GONDEREN: brhn on 10/28/2011 06:15:57

TUTKU, aslında artık yazınıza cevap vererek konuyu uzatmak istemıyordum. Sessiz kalacak tım, Aslında bu konu hakkında yine sessiz kalacağım artık. Bu son yazım olacak ,düşüncelerımız ,bakış açılarımız taban tabana zıt .Ve benim inancım, birçok konuda bilgi sahibi olmadan sokakta konuşulanlar doğrultusunda yazmışsınız. Mesela Eşref BİTLİS gibi.Evet bir söylenti var ancak ispatlanmayan bır şeye inanmak ne derecede doğrudur. İnanmaktan öte yargılmak ve suçlamak. Ne derece doğrudur.Anladığım kadarıyla Eşref BİTLİS in yanındaymısınız gibi konuşuyosunuz, hep tek taraflı bilgileri almışsınız. ve sonuçta kendı yarattığınız bir teorıye bağlanmışsınız.Türkiyede her şeyın sorumlusu olara 5-10 generali sorumlu tutuyorsunuz.Neymiş bu generaller. Ayrıca bir kez oy bile vermememe ve sevmeme rağmen Sayın Süleyman Demirel bu ülkede C. Başkanlığı yapmış ve bir çok kez de başbakanlık yapmış.Daha da önemlisi bunuda zembille inerek yapmamış sandıktan çıkarak yapmış. Şimdiki hükümet sandıktan çıkınca milleti temsil ediyoda, Süleyman Demirel neden çoban oluyor. Aslında yaptığınız küçümseme ve alay Süleyman Demeirele değil halkadır.Her neyse bu kişi isimlerini sadece olaya çok fanatık olarak baktığınızı düşündüğümü belırtmek için yazdım. Bu yüzden dır ki bu konuda daha falza tartışmaya girmek istemıyorum . dediğim gibi taban tabana zıt fikkirlerımız ve özellıklklede sizin benim değindığım konudan kaçındığınızı göruyorum.ısrara gerek yok daha fazla zaten her ikimiziN yazısını okuyan arkadaşlarda zaten değerlendırmelerını yapacaktır.

ASİ RUH
Back To Top

GONDEREN: Tutku on 10/28/2011 11:46:26

''Bir elin de kur'an bir elinde Bayrak geliyor nurlu süleyman'' Bunlarla  çok aldatıldık...Şapka düştü kel göründü..Tescilli mason çıktı çoban sülü...Mustafa Kemal Atatürk kendi döneminde mason localarını kapattırdı ve açılmasını asla istemedi..Atatürk, "Çocuklarımıza her şeyden evvel Türkiye'ye düşman bütün uluslarla mücadele etmek öğretilmelidir." demektedir. Mustafa Kemal Atatürk, kökü dışarıda olan bütün kurumlara karşı net bir tavır almıştır. 1935 tarihinde mason localarını kapatmıştır. Dr. M. Kemal Öke, Atatürk'ü masonların tabii reisi göstermek için gayret sarf etmiş, Atatürk bu teklifi reddetmiş ve şöyle demiştir:

Ben bu cemiyete girmim, ben başkalarının yaptığı prensiplere değil, ancak kendi prensiplerime uyarım. 

Buyrun okuyun  size kopyalama yapştırma yapmak istemiyorum.. Bu millet ne çektiyse sahte ATATÜRK çülerden çekti..Türkiye Laiktir laik kalacak..nutukları..Bu millet her savaştan Dinine bayrağına olan bağlılığıyla her işin üstesinden geldi tek bilek tek yürek oldu..Siz neyin savunmasını yapıyorsunuz Darbelerin şer odaklarının otel odalarında vekil satın almalarla geldi Başbakanlık cumhurbaşkanlığı yaptı..Bu millet rotasını kaybeden siyasileri sandığa gömdü..Bu millet islama bağlıdır dinimiz sabrı emreder..Şu an aklıma ne geldi bir düşünün Bu halkın ödediği vergilerle yapılan açılan üniversitelerde evlatlarımız içeri alınmadı..sizin başınızı örttüğünüz için okuma hakkınız yok dendi..peruklarla okula devam etmek isteyen çocuklarımıza üniversitelerde ikna odaları hazırlandı..zorla inancı gereği başını örten çocuklarımıza zulüm yapıldı..bu zulmü yapanlar kimden güç aldı..satılmış köpeklerden..o zulüm yıllarca sürdü ve içlerinden birisi yada anaları babaları bir silah çekmedi bu vatanın polisine askerine..Bu millet vatanını sever..Bu millet askerini sever..Bu millet polisini sever..Çünkü askerimiz polisimiz milletimiz..R.Tayyip Erdoğan okuduğu bir şiirle hapis cezası aldı..Şiir kitaplarında geçen okunması yasak olmayan bir şiiri okudu diye ..Ziya Gökalp in şiirini O şiiri 12 Aralık 1997 yılınında davet üzerine gittiği Siirt’te, miting sırasında okumuştu. O sırada Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydı.
Yani ortalıkta ne AKP diye bir parti vardı ve ne de Sayın Başbakanımızın Başbakanlığı söz konusuydu...

Türk Siyasi Hayatında siyasete başlayan her bir siyasetçinin muhakkak sahip olduğu bir misyon vardır. Onu siyaset sahnesinde adım atmasını sağlayan biz Müslüman halkın oylarıdır. Başbakanımız Tayyip Erdoğan O şiir Hristiyan halka karşı okumadıki. Müslüman halka karşı okudu.

Ben Ellhamdulillah Müslümanım deyip de şiirin mısralarındaki vurgulanan duygu ve ifadelere hanginiz itiraz edeceksiniz...
ASKER DUASI

Elimde tüfenk, gönlümde iman,
Dileğim iki: Din ile vatan...
Ocağım ordu, büyüğüm Sultan,
Sultan’a imdad eyle Yarabbi!
Ömrünü müzdad eyle Yarabbi!

Yolumuz gaza, sonu şehadet,
Dinimiz ister sıdk ile hizmet,
Anamız vatan, babamız millet,
Vatanı mamur eyle yarabbi! .
Milleti mesrur eyle Yarabbi!

Sancağın tevhid, bayrağım hilal,
Birisi yeşil, ötekisi al,
İslam’a acı, düşmandan öc al,
İslam’ı abad eyle Yarabbi!
Düşmanı berbad eyle Yarabbi!

Cenk meydanında nice koç yiğid
Din ile yurt için oldular şehid
Ocağı tütsün,sönmesin ümid
Şehidi mahzun etme Yarabbi!
Soyunu zebun etme Yarabbi!

Kumandan,zabit babalarımız.
Çavuş,onbaşı,ağalarımız,
Sıra ve saygı,yasalarımız.
Orduyu düzgün eyle Yarabbi!
Sancağı üstün eyle Yarabbi!

Minareler süngü,kubbeler miğfer,
Camiler kışlamız, müminler asker,
Bu ilahi ordu dinimi bekler,
Allahu Ekber,Allahu Ekber.

Ziya Gökalp
1912

Bu yazdıklarımın neresine itirazınız var..Siz neyin savunuculuğunu yapıyorsunuz..Bu değerlere karşı gelen kişilerin yapmış olduğu Anayasa yı istemiyorum..Bu milletin seçtiği lidere ön yargıyla yaklaşmayın ..Geriden gelen  evlatlarımızın refahı selameti için çabalar...Yine diyorum ben işin ehli değilim..Sizinle oturup Darbecilerin yapmış olduğu anayasa'yı tartışacak değilim ben yaşadıklarımı iyi gözlemliyorum..Feveranım bu..Ve ben gururluyum ..bu şansı Rabbim bu millete verdi..Zulümle abad olunmaz..Bu milletin iradesiyle seçtiği bir başbakanı ve dava arkadaşlarını bu satılmış köpekler darağacında sallandırdı..Bu millete inançları uğrunda canlarını veren tüm vatan evlatlarına Yaradanımdan Cennetin bir köşesinde yer vermesini yürekten diliyorum..ve eminim onlar Cennet'teler..ki onlarda ölmediler..RUH'ları bizimle..
Birde siz yapın savunuculuğunu ben size cevap vereyim brhn kardeşim hangi fikrimi çürüteceksiniz...

Tutku

Back To Top

GONDEREN: kur_sad on 10/28/2011 14:27:05

selam tutku..gündeme getirdiğiniz konuyu daha net görebilmek için izninizle yakın tarihi yorumlamak istiyorum..1944 yalta konferasından sonra dünya coğrafyasının rusya ve amerika tarafından nasıl pay edildiğini öncelikle bilmemiz lazım. paylaşımdan sonra rusya kendi metoduyla saldırmış payına düşen ülkelere alenen saldırmış ve işgal etmiştir. ( Polonyo, çekeoslavakya,bulgaristan gibi ). amerika sözde demokraktikleşme bahanesiyle sinsice işgal etmiş payına düşen ülkeleri. malesef türkiyede amerika salyasının bulaştırıldığı bir ülke konumunda olduğunu görüyoruz.. natoya girişimiz marşal yardımı adı altında amerikan hurdalarının pazarı haline gelişimiz ve dolardan daha kıymetli olan tl nin ne hale getirildiğini bilmeyenimiz yok tur.yaşı 50 ve üstünde olanlar bilirler kıbrıs çıkarmasından sonra o günün başbakanı haklı olarak amerikan baskıları sonucunda amerika ile ilişkileri gözden geçiriz dedi.  amerikan firmaları ve onların türkiye şubesi tüsiad tarafından musluklar biraz ksıldı ne yağ kaldı ne çay. yapılan bi ara seçimde demirel 5-0 seçim galibi oldu ve hükümet göçtü.tabiki natoya girmemiz sonucuda türk milletinin göz bebeği peygamber ocağı bildiği silahlı kuvvetlerde anlayış değiştirdi. t.s.k. mensuplarının bir kısmı islamı öcü gibi görüp askerle sivilin arasında inanç ayrılığı tohumu atarken bunu fırsat bilen sözde islami gruplar ( menfaat çetesi inanç sömürücüsü cemaatlar ) de toplumu devlete ve t.s.k. karşı kışkıştarak amerika ve avrupanın asırlardır süregelen sevdalarına yardım ettiler..hiç bitmeyen haçlı zihniyeti bu gün çehre değiştirmiş fetret devri yaşıyan türk-islam alemi üzerinde her türlü senoryolarını uygulamaya başlamışlardır. pkk da bunun bi parçası dır..anadolu coğrafi olarak öyle istisnai bi bölgeki anadolu da yaşayan lar müslüman türk değilde hırıstiyan bile olsa yinde tüm dünya ülkelerinin iştahını kabartan bi bölge. üstelik te 1000 yıldan fazladır haçlının en büyük rakibi ve hilalin temsilcisi müslüman türklerin yurduysa fitne ve saldır bitmiyecektir. ama şunu bilemiyolarki anadolu 1071 den önce ahmet yesevi h.z.lerin gönderdiği alperenler tarafından türke ebedi yurt yapıldı. anadolunun her karışınsa sarı saltukların emeği var. küffar bilmediği gibi bu günün gafilleri de galiba göz ardı ediyorlar..mustafa kemal devleti kurarken feyz aldığı ahmet hakim arvasiden aldığı fetvayla anadoluyu asla kimsenin yıkmaya gücü yetmiyecek türk gençliğine emanet etmiştir..p.k.k ve haince saldırıları 40 yıldır malesef hayatımızda..her gün yeni bir oyun ve haince planlar..son saldırılar ve artarak devam edecekler öncelikle habur zırvasından sonra verilen tavizlerin bi sonucu. türk adliyesini 4 çapulcuya mahkum edenlerin marifeti..kına yaksınlarr..natonun talimatı olmazsaa darbe falan olmazzz..öncekilerde natonun talimatıyla yapılmıştır..saygılarımla....

Back To Top
09/29/2024
<< Ilk  < Onceki | Sayfa:  1 | 2 | 3 | 4 | Ileri >  Son >>

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***