REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 2012 - Toplam yanitlar: 4

GONDEREN: Tutku on 10/21/2011 13:21:44

Çok öfkeliyiz,daha ne kadar öfkeleneceğiz?..Daha ne zamana kadar, 'Kanları yerde kalmayacak'nutukları atacğız?'Son çırpınışlardır'diye daha kaç kırk yıl kendimizi avutacağız?Yüreklerimiz daha ne kadar acıyacak?Gözlerimiz daha ne kadar ağlayacak?Ne kadar daha dövüneceğiz?Kaç delikanlımızı,kaç kadınımızı,kaç çocuğumuzu kara toprağa vereceğiz?Kaç tabuta daha bayrak saracağız?Kaç ana yüreği 'oğlum','kızım' diye ağıt yakacak?..Kaç anne daha'Oğullarımdan biri dağda,biri kışlada'diye ağlayarak çelişkiler yumağında yas bağlayacak?..Kaç baba daha elleri koynunda feryat edecek?Ben ne atışmadan anlarım,ne çatışmadan!Ne kin bilirim ne intikam!Bu saatten sonra ne'son çırpınışları'söylemine inanırım ne'beş sizden yirmibeş onlardan' hesabına  bel bağlarım'Ne rakalmalar güvenirim ne istatik tutarım!.Ben insan olarak vatandaş olarak sadece terörün bitmesini isterim.İnatlaşmayla zıtlaşmayla sonuç alınamayacağını gördükten sonra,inatlaşma ve zıtlaşmayı tırmandırmanın anlamsızlığını bilirim.Bu gün ödediğimiz can bedelinin yanında tüm bedellerin hafif kalacağını düşünürüm.Ben HUZUR içinde yaşamak istiyorum.Ben güle oynaya düğün bayram eşliğindde askere uğurladığımız çocuklarımızın vatani görevlerini sağ salim yapıp ana kucağına dönmelerini beklerim..Çünkü tabut içinde terhis olmalarını beklemekten yoruldum..Ağıt duymaktan çok yoruldum..Siyaset dinlemekten çok yoruldum.Ben vatandaşım sonuç isterim.Toplumsal sevgi isterim..Kardeşce yaşamak isterim..Silah sesleri yerine kuş sesleri duymak isterim..Barış isterim,yarış istemem,savai istemem,terör istemem,lan istemem!''KİM İSTER' diyeceksiniz.İsteyenler olmasaydı bu terör kırk yıl sürermiydi?Kandili daha öncede bombaladınız...Daha öncede kara harekatı yaptınız...Bu gün sığındığınız mazeretlere,bundan çok öncede sığındınız..Ergenekon dediniz,KCK dediniz,BDP dediniz,Pejak dediniz..Artık yeni şeyler söylemek lazım değilçünkü ''yeni' bir söz kalmadı söylenmedik.Lanetse milyon kere lanetledik PKK yı Öldürmekse binlercesini öldürdük bu çetenin..İçeri tıkmaksa Ergenekondan başladık KCK dan çıktık..APO denen katiller elebaşısına demediğmizi bırakmadık...Ama terör devam ediyor..Çocuklarımız şehit oluyor...Yıllardır bu millet kendi cenaze namazını kılıyor,kendi cenazesini kaldırıyor.Ordumuz güçlü....Komutanlarımız deneyimli...Askerimiz polisimiz eğitimli...Paramız var silahımız var,her türlü teknik donanımız var........Eksiğimiz ne öyleyse?...Hala neden ölüyoruz?...

&nb sp;                         &nb sp;         Yavuz BAHADIROĞLU

İnanıyorumki tüm vatandaşlarımız buna katılacaktır paylaşmak istedim sizlerle..

--------------------------------------------------------------

Tutku

GONDEREN: te5ir on 10/21/2011 16:39:11

Bu ülkeyi bu hale getirenler!..

Amerika ve Almanya büyükelçilerinin sayesinde Kandil Dağı'na yürüyerek çıkan büyük(!) gazeteciler...

O adamı 'halk kahramanı' yapmak için az mı uğraştınız? Mutlaka duymuşsunuzdur. O sizin 'efsane lider' veya 'halk kahramanı' yaptığınız kişi ve eli kanlı tetikçileri seri cinayetlere başladı. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Hiç vicdan azabı çekiyor musunuz? "Keşke şu adamdan hiç söz etmeseydik. Macera seven cahil gençler de uçuk kaçık hayallere inanıp katil olmak için dağlara çıkmasaydı" diyor musunuz? Bugünlerin böyle olabileceği hiç aklınıza geldi mi?

Siz Türkiye'nin en zengin gazetecisi... 'En iyi haberci' olmak için aksayan ayağınızı sürte sürte nerelere gittiniz o adamın peşinden? "İlk röportajı ben yapmalıyım" derken ne kadar uğraştınız? Hadi şimdi çıkıp ortaya, "Sen katillerin başısın" diye haykırın. Batılı dostlarınızın hatırına yıllardır hep ekmeklerine tereyağı sürdünüz.

Ya nikâhlı eşini Roma'ya gönderen büyük patron-gazeteci... Hiç sesiniz çıkmıyor. Oysa zamanında o malum kişinin özellikle Roma'ya çağırdığı gazeteciyi işten atmıştın. "Benim eşim Roma'da villa kapısında beklerken, sen nasıl Roma'ya gidersin" diye...

Bu örnekler o kadar çok ki...

Hadi bekliyoruz sizi... Bu ülkeye yaptığınız kötülüğü itiraf edin artık... Gazetecilik, televizyonculuk yapacağım diye yaptığınız kötülükleri anlatın. Bin yıldır kardeş kardeş yaşayan Türk-Kürt halkının arasını nasıl bozduğunuzu anlatın. Cumhurbaşkanı bile çıkaran Kürtler'e ikinci sınıf muamele yapılıyor, diyenlerin Allah belasını versin. Vatanını seven, bu bayrak altında yaşamak isteyen masum Kürt halkını da yaktınız siz. Bundan sonra hükümete ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yardımcı olun.

Durun daha bitmedi. Şu verdiğim üç-dört örnek okur yazarlar için. Ya hayatı sadece işinde ve evinde uyumakla geçen, sadece sevdiği türküleri dinlerken mutlu olan milyonlarca insanın penceresinden bakarsak... Şimdi sesleneceğim kişiler de onların temsilcileri.

Siz Zülfü Livaneli... Neden sesiniz hiç çıkmıyor. TV'de tartışma programına katılıp düşüncelerinizi açıkça anlatın. Vahşeti protesto edin.

Urfalı İbrahim Tatlıses çok şükür, evlenecek kadar iyileşti. Kızdığı kişilere TV'lerde lanet yağdırırdı. PKK'yı da lanetlese ya...

Bingöllü olup 'Diyarbakırlı'yım' diye dolaşan Mahsun Kırmızıgül... Avrupa'daki konserlerinde "Ben Türk değilim Türkiyeli'yim" derdin. Hadi şimdi çık ortaya "Hepimiz kardeşiz" diye bağır. Neden kaçıyorsun?

Hakkârili Yılmaz Erdoğan... Bak senin doğup büyüdüğün mahallede neler oluyor? İlkokulda aynı sıraları paylaştığın arkadaşlarına seslen. "Ayıptır, çocuklarınıza sahip olun" de bari... Anadolu Ateşi'nin patronu Mustafa Erdoğan sizin hiç mi faydanız olmaz konuya... Oysa bir zamanlar çok sıkı militan gazeteci olduğunuzu tüm kâinat biliyor.

Yılmaz Güney'in, Ahmet Kaya'nın Paris'teki mezarının başına gidip özür dileyen büyük Türk düşünürü Ertuğrul Özkök... Şırnak'taki komando taburunu da ziyaret edecek mi?

Diyarbakırlı İzzet Altınmeşe, Küçük Emrah ve İzzet Yıldızhan, Malatyalı Belkıs Akkale ve Selahattin Alpay, Adanalı Ferdi Tayfur, Erzurumlu İbrahim Erkal, Ağrılı Burhan Çaçan, Yavuz Bingöl sizi seven çok kişi var oralarda. Güneydoğu'da politikacılardan daha etkinsiniz.

Bir şeyler yapsanıza. Vatan görev bekliyor. Bu tekne batarsa içinde siz de olacaksınız.

Back To Top

GONDEREN: Tutku on 10/21/2011 19:13:39

Te5irim canımm yüreğine sağlık

Tutku

Back To Top

GONDEREN: d_e_l_i_p_o_y_r_a_z on 10/21/2011 21:16:56

BU GÜN YAŞADIĞIM BİR OLAYI ANLATMAK İSTİYORUM BİR sanalkahve.com HENÜZ DAHA EN BÜYÜĞÜ 16 YAŞINDA BİLE OLMAYACAK YAŞTA OLAN COCUKLARIMIZ KENDİ DÜŞÜNCELERİNCE İÇLERİNDE YAŞATDIKLARI VATAN MİLLET SEVGİSİNİN VERDİĞİ ÇOŞKUYLA SLOGANLAR ATARAK YÜYÜYÜŞ YAPIYORLARDI ASLINDA HEM GRUR DUYDUM HEMDE ÜZÜLDÜM ÇÜNKÜ YAPMAK İSTEDİKLRİ SADECE VATANLARINA OLAN SEVGİLERİNİ VE VATAN ÜZERİNDE ONLARINDA SÖZ SAHİBİ OLDUKLARINI KANITLAMAYA CALIŞMAKTAN ZİYADE O PIRIL PIRIL BEYİNLERİNİN DAHA SİYASETİN NE OLDUĞUNU BİLMEDEN İÇİNE CEKİLMELERİYDİ.BENCE BU KONUDA EN BÜYÜK EKSİKLİĞİN HER ZAMAN Kİ GİBİ TOPLUMUMUZUN EN KÜÇÜK BİREYİ OLAN AİLEDE BAŞLAMASI ÇOÇUKLARIMIZI BİRER BİREY OLARAK GÖRÜP ONLARI HER KONUDA EĞİTE BİLMELİYİZ BİLNÇLİ BİRER BİREY OLARAK YETİŞTİRMENİN ÖZ VERİRSİ İÇİNDE OLMALIYIZ MALESEFKİ BU EKSİKLİĞMİZ BÜYÜK ŞEHİRLERİMİZDE BİLE VAR HADİ KIRSAL GEZİM DİYE ADLANDIRDIĞIMIZ HER ŞEYİYLE ONLARI HEP HALKANIN EN ZAYIF NOKTASI OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ KESİMLER DE NEYSE DE MALESEFKİ SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI DİYEREK DEVAM EDECEĞİM BİZLER EVLATLARIMIZI SALDIK CAYIRA MEVLAM KAYIRA DİYEREK YETİŞTİRDİĞİMİZ SÜRECE BU SİYASET ARENASININ ÇİRKİN OYUNLARI İÇİNDE OLCAKLARDIR .TABİKİ DOĞAL OLARAKTA ŞİMDİ BELKİDE FAZLA ÖNEMSEMEDİĞİMİZ KÖKENİNDE KÜÇÜK DEDİĞİMİZ ÇATIŞLAMALAR ZAMANI GELİNCE İŞTE BU ACI SONUÇLARI DOĞURUYOR LÜTFEN ÇOCUKLARIMIZI ÜZERİMİE DÜŞEN EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRMELİ VE BU ÖZ VERİDEN KACINMAMALIYIZ NACİZ HANE DÜŞÜNCELERİMDİR SAYGILAR

Back To Top

GONDEREN: Tutku on 10/22/2011 12:42:06

Deli Poyrazımız  buda ülkemizin bir gerçeği...Çok haklısınız..Temel illaki ailede atılmalı..Yüreğine sağlık..

Tutku

Back To Top
09/29/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***