REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Sayfa:  1 | 2 | Ileri >  Son >>
Toplam bakislar: 4178 - Toplam yanitlar: 11

GONDEREN: Tutku on 10/01/2011 16:41:35

Bana göre Türkiye'nin en temel sorunu,aile sorunu.Sorunu kadın erkek sorunu olarak görmüyorum ben.Kadın da eksik,erkek de.İkisi insanın vazgeçilmez iki parçası.Kadın ve erkeğin birbirlerine karşı kazanacakları bir zafer yok.Her ikisininde birlikte kazanacakları  tek bir zafer var.

Aile deyince,anne baba ve çocukları düşünmüyorum ben..Bu çekirdek aile bir felaket..Helede anne baba çalışıyorsa,aslında çocuğa da yer yok bu ailede..Bir düşünelim arkadaşlar Ana okulunda anne yok..Huzurevlerinde huzur...

Evde nine,dede birlikte yaşamalı..Yeni doğan bir bebek ve ölümü bekleyen bir yaşlı..O yaşlı bebekle canlanır ve gençleşir.O çocuk böyle bir ailede sabrı,yardımlaşmayı,vefayı öğrenir.Kültürel devamlılık sağlanır.Bunun için gelin kaynana kavga bitmeli..Dini ve ahlaki değerlerin güçlendirilmesi gerekiyor.Evliliklerin doğru kurulması gerekiyor..

Anne babasını köye yada huzurevine gönderenler,çocukları tarafından aynı sürgüne gönderilecek yada huzurevlerine hapsedilecektir..Toplumumuzun en sağlam yapısı aile..Oda çok ciddi bir şekilde tehlike altında..

Hep deriz yaa nerde o eski günler.. nerde o eski bayramlar...Nerde o büyüğe sevgi saygı...Hep ararız ya o eski günleri..

Aslında gün aynı gün..Ama değişen bizleriz..

--------------------------------------------------------------

Tutku

GONDEREN: Hacegan__ on 10/01/2011 16:55:08

Tutku ablam emeğine yüreğine sağlık bende bir katkı yapayım istedim.....

Back To Top

GONDEREN: SoN_HilaliM on 10/01/2011 17:06:19

AİLE

Aile var, çelikten sağlam, taştan sert
Birinin derdi, olur hepsine dert
Aile var, birbirine duyar nefret
Bir evde, yapayalnız yaşar her fert

Aile var, zehir yutar bal yerine
Bal ver sende, değişmez zehirine
Aile var, sanki düşman birbirine
Ölse sahip çıkmaz, biri birine

Aile var, ne top işler, nede tüfek
Tartışırlar arada, ufak, tefek
Aile var, her gün harp eder, her gün cenk
Nerdeyse bir birini öldürecek

Aile var, yıllanmış çınar misali
Yıkamaz onu bir olsa ahali
Aile var yıkık, döküktür her hali
Hepsinin başka, başkadır ehvali

Back To Top

GONDEREN: estetik on 10/01/2011 17:08:27

SLM  KONU GÜZEL  BEN BİR ŞEY KARALAYIM BARİ   AİLE  SANKİ BANA BİR AGACI ANIMSATIYOR KÖK  GÖVDE DALLAR YAPRAKLAR VEYA MEYVA  HEPSİ BİR BÜTÜN GİBİDİR  HEPSNİN GÖREVİ  BİRİBİNE BAGALAYAN  BİR  YAŞMALARI VAR  BİRİ OLMASA BİR OLMUYOR BİR BRİNE GECMİŞ ZİNCİR GİBİLER  MALESEF  HORMON LAR (TEKNOLOJİ)  BİZİ BİR BİRİMİZDNE AYIRIYOR BENCE EN BÜYÜK TEHLİKE BU   NE KADAR GELİŞRİSE İNSANLARI DA O KADAR UZAKLAŞTIRIYOR  KULANMAYI BİLMİOYOZ  COK KÖTÜ GÜNLER BEKLİYOR BİZİ TŞKLER NOKTA(DENEME)

Back To Top

GONDEREN: loves_seh on 10/01/2011 17:43:35

buldun konu çok güzel  tutkumm  Bütün mutlu aileler birbirlerine benzerler, her mutsuz ailenin ise kendine özgü bir mutsuzluğu vardır.

Back To Top

GONDEREN: loves_seh on 10/01/2011 19:29:57

El ele tutuşalım
Yaşayalım birlikte
Fitne fesat olmasın
Ne var ise dirlikte
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Birlik olan gönüller
Aşar gider bentleri
Huzur ve mutlulukla
Sağlam tutar setleri
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Dırdırlar rahatsızlık
Ara açar sarartır
Çoğaltır nefretleri
O an hayat karartır
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Daim dikkat etmeli
Sağlam çıkılmalı kat
Eğer desteklenirse
İnsanlar olur rahat
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Huzursuzluk saplantı
Hep artar endişemiz
Dertlerimiz sarınca
Sona erer neşemiz
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Sevinerek coşmalı
Kalp kırmak huzur bozar
İşlerimiz gider ters
Kişiler çokça azar
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Gönle şifa ruh gıda
Gerçekten de lâzımdır
Sevinç mutluluk sevgi
Mısra beyit sazımdır
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Ruhu temizlemeli
Dünya kederlerinden
Böylece kurtuluruz
Topluca kirlerinden
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Engelleri aşarak
Bizler barışmalıyız
En doğru güzel işte
Hemen yarışmalıyız
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Su gibi akar zaman
Bilelim kıymetini
Bizle beraber yaşar
Kaldırın illetini
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Hırsları bırakmalı
İnsan gelip geçici
Sormalıyız durmadan
Kimler nasıl ve neci
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Toprak üstünde kalan
Sağlıklı hasta da var
Hasan seslenir size
Kâr etmez ahlar vahlar
Aileye önem ver
Zorluklara göğüs ger
Back To Top

GONDEREN: Tutku on 10/02/2011 11:40:15

&nb sp;    Kadınlar  sadece çocuk doğurmaz,toplumu doğurur,her kadın ve erkek bir başka kadının eseridir.Kadınları ezer ve kişiliksizleştirirsek geleceğimizi kendi ellerimizle yok edebiliriz.

&nb sp;    Kadının psikolojik olarak güçlü olması  gerekir.Fiziki olarak da.

&nb sp;   Özellikle kadın giderek annelikten uzaklaşıyor.Bana göre fıtrata yabancılaşmadır.Kadın biyolojik olarakta analıktan uzaklaşıyor.Beslenme yaşam ve tüketim alışkanlıkları analık özelliğini kaybediyor.

&nb sp;   Sezeryanla doğum bile bu alanda risk.

&nb sp;   Anne ne kadar anne.Sadece çocuk doğurmak anne olmak için yeterlimi?Çalışan anne birde eş olarak bir sac ayağına sıkışmış gibi gözüküyor.

&nb sp;   Okul,kreşten başlayarak çocuğu evden anneden çalıyor.Evden uzaklaştırıyor..Liseden sonra çocuk yüksek öğrenim aşamasında evden uzaklaşabiliyor..

&nb sp;    Sadece anne-babadan oluşan bir aile değil..dede ve nine üzerinden diğer hala,teyze,amca,dayı gibi kuzen gibi akraba ilişkilerinin de desteklenmesi gerekiyor..

&nb sp;     Aile çok ciddi bir şekilde tehdit altında.Gençler geç evleniyor,çabuk boşanıyor,devam eden evliliklerde mutluluk katsayısı çok düşük.Çok az çocuk yapıyorlar ve dede ve nineyi evde istemiyorlar...

&nb sp;     Halbuki ağaç dallarıyla gürler..

Tutku

Back To Top

GONDEREN: Tutku on 10/02/2011 11:46:32

&nb sp;  Arkadaşlar konuya katılımınız için çok teşekkürler ediyorum.Form da çok yeniyim burayı bilmeme rağmen katılmıyordum,ama şimdi salona girmeden ilk FORM'u açıyorum..Halada yazımda her satır başı yapmamla ilgili çıkan o yazıyı bir türlü çözmüş değilim:)) bilen varsa yazsın bana:))Şimdi bir satır başı yapacam ve yine o yazı çıkacak biliyorum:))

&nb sp;   <<<<İşte bu neden çıkar anlamıyorum:))     

Tutku

Back To Top

GONDEREN: sibelim35 on 10/21/2011 08:32:43

tutkucum çok güzel yazmışın o saygılar ve sevgiler eskidenmiş ne yazıkki keşke eskisi gibi olsa sevgi ve saygı insana verilen değerleri bilebilsek harikasın teşkler.

Back To Top

GONDEREN: Tutku on 10/23/2011 04:35:14

Bizim toplumumuzun en sağlam yapısı aile dir.Ama ne yazıkki bu sağlam yapıya göz diktiler..Aslında çok güzel konular var paylaşabileceğimiz..inşallah birlikte bunlarıda paylaşacağız sibelim katılımın için teşekkürler..

Tutku

Back To Top
09/22/2024
Sayfa:  1 | 2 | Ileri >  Son >>

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***