REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 3025 - Toplam yanitlar: 1

GONDEREN: SuKuT_ on 10/21/2010 17:39:45

Resulün kokusu üstünde
Gonca Gonca güller açmış yüzünde
Derdimin dermanı Vallahi sende

Canım Cananım Seyda Sultanım

CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN.

RABBİME EMANET OLUN.

SELAM VE DUA İLE.

img521/4444/cmolf6.gif

Dilimi değdirdiğim yere kalbim yetişir mi...

Korkuyorum. Dilim kolayca dolanıyor süslü kelimelere. Büyük laflar damağımın her yanına yapışmış gibi. Dudağımdan sözler yâr yüzünden düşen yaşmak gibi kayıveriyor göğe.

Göğsünde taşıdığını bilmiyor gibi, içinde büyüttüğünü tanımıyor gibi heceler. Ayrılık sözleri dilimden eksik olmuyor. Ölümü sıkça anıyorum belki.

Hasret, hüzün, keder, sızı, sancı, ağrı, ölüm, ayrılık, özlem birer kelime sadece... Dile dokunduğunda acıtmıyor, kulağa vurduğunda can yakmıyor.

Bunlar sözler, sadece sözler, sadece sözler. Ağzımda kolayca yankılanıyorlar. Birçok kulağa çarpıyorlar. Belki birkaç kalbe de iniyor. Havada asılı duruyor sesler. Harflerin zincirine tutunuyor sözler. Dört harf 'ölüm' ve sadece iki hece. 'Ölüm' derken, kelimenin tam ortasında dil damağa değiyor. Bitirdiğinde dudak dudağa kavuşuyor. 'Ölümmmm..'

Buluşuyor dil ve damak. Isınıyor dudaklar, kavuşuyor. Kolay ölüm... bu kadar kolay. Demesi kolay.. Ya olması ölümün. Ya dudakları soğutması. Eşiğinde durmak son nefesin nasıl bir tükenmişlik. Nice bir yangındır ömrün bir nefese daha yetmemesi.. Ölümün kendisini ruhunla hecelediğin oldu mu? Ayrılığı kıvrana kıvrana içtin mi hiç? Hasretin tam ortasında kala kalıp zamanın kırık cam parçaları gibi gırtlağına battığını hissettin mi?

Korkuyorum. Yalancı olmaktan korkuyorum. Dilimi değdirdiğim yerlere kalbimi yetiştirememekten korkuyorum. Dudaklarıma vuran sözlerin tenimde iz bırakmadan savrulması yalancı eder mi beni? Ya her şeyimi yitirmiş ve geriye sadece sözlerim kalmışsa?

Kuru sözler, boş sözler, süslü sözler, içinde kalp olmayan kalp sözler...
Ölümün yüzüne yüzünü değdiren ne çok yüzler oldu. Güldü mü ölüm onların yüzüne? Gözleri ölümün gözleri olunca neyi gördüler? Hangi hasretler koşuştu dudaklarına? Yarınlar var diye yarım kalmış işler, sonra söylerim diye söylenememiş sözler, sırası değil diye gecikmiş sevmeler ölümün eşiğinde kimbilir nasıl haykırdı? Ölüm anında susan dudak söyleyeceklerinin hepsini söyleyememişti. Ölümün kollarında açık kalan eller, sahip olunacakların hepsini bitirmiş miydi?

Sözleri yok ölümün. Ne söylüyorsa gözleriyle söylüyor. Bir ölünün gözlerine yığıyor tereddütlerin hepsini. Sessizce iniveren kirpiklerin ucuna savuruyor geç kalmışlıkların hepsi. Sanki ruhunu dudakları arasındaki ince çizgiye biriktirmiş gibi ölümler, hem hiç konuşmuyor hem hep konuşuyor.

Hayat gibi değil ölüm. Az konuşuyor. Heceleri sessiz. Sözleri keskin. Benim gibi sözlere tutunma sevdası yok ölümün. Ömür boyu suskun. Bir kez konuşur ve konuştuğunda en büyük sözünü söyler. Ne kadar konuşsam ve yazsam, ancak ölümün sözünü ederim. Ölümün sözü, ölümün kendisi değil. Bir beden ki, ölümün kırık hecesidir her daim. Hücre hücre ölüme yazgılıdır içinde yürüdüğüm bu gövde. Zamanın her 'tik-tak'ı uzaklıkların sinsi habercisidir; çatlaklar açar aramızda, içimizde.

Hayat, aslında hep ölümü anlatır dinleyene. Hayat ölümle berbat olsun diye değildir bu. Ölümün eşiğinde yaşanan bir hayat daha çok anlam arar kendine, daha çok heyecan bulur da o yüzden. Ölümü bilirsen çerçeve çizersin kendine. Bildiğin, beklediğin bir son varsa, hayatı som bir altın gibi işlemeye koyulursun. Ucunu açık sanırsan, oyalanmaya durursun, hoyratça savurursun, oyuna dalarsın. Rüyanın rüya olduğunu bile unutacak sahte bir uyanıklık içinde uyursun. Uyanamazsın.

Buraya yazıyorum: en güzel, en içten yazımı öldüğümde yazmış olacağım.. En sahici nasihatimi, en umulmadık haykırışımı cenazem söyleyecek sana. Hayata nokta koyduğumda yüreğine çelikten sözler dikmiş olacağım. Çelikten sözler.. Ezsen de unutkanlığınla, kalbinin odacıklarında bir yerde suskun bir tohum gibi patlamayı bekleyecek. Hiç beklemediğin anda çiçekler açacak, buruk meyveler sunacak.

Sen sus ey ölüm. Ben sana hece hece yaklaştıkça, sen bigâne kal. Ben kelimelerle yoluna tuzak kurdukça, sen suskunlukların ardına kaç. Ben ele avuca sığdırmaya çalıştıkça seni, sen perdeler ardına saklan. Sen sus ki, bana söz söylemek kalsın. Yalan sözler. Kuru sözler. Ağız dolusu. Dil bulaşığı. Yüreksiz sözler. Sözler kalsın.

Yalanı dilimden uzak eyle Rabbim!

SENAİ DEMİRCİ 

"Bir gün, dünyaya ait büyük bir derdin olursa,
Rabbine dönüp 'Benim büyük bir derdim var!' deme;
Derdine dönüp 'Benim büyük bir Rabbim var!' de..."

2lsywdv2lsywdv2lsywdv2lsywdv

Evinizden Bereket Dilinizden Dua Kalbinizden Rahman ve
Resul Aşkı Eksik Olmasın.Cumamız Mübarek Olsun.
Allah,a emanet olun...Selam ve dua ile.

SÜMEYYE

Sana selam getirdim ey sevgili, Sad bin Muaz’dan,

Bilali habeş’ten Sümeyye ve oğlu Ammar bin Yasir’den, selamen...
Ümmü gülsümün, Haticet-ül kurba’nın, fatıma-tüz zehra’nın

Hasan ve Huseyinin misku amber kokularını getirdim, helalen...
Müslümden, Buhariden Ebu Hureyrenin rivayetlerini, İmam-ı gazali,

Bediüzzaman said nursi’den Kur’an ilmini getidim, ilmen...
PhotobucketPhotobucket
En tatlı dillerden, Talaal bedru aleyna ile başlayan ilahiler, açılmış ellerden

Amini verilmiş dualar getirdim, makbulen... Ya Allah diyen hocalardan,

Lebbeyke Allahume Lebbeyke diyen hacılardan hediyeler getirdim, kabulen...
Yüce Rabbimin dua ve istiğfarlarınla mağfireti, Fahri Kainatın şefaati üzerinde olsun derim,

niyazen... Emanetçiyim, emanet yükümü sana teslim ettim şimdi gidiyorum müsadenle...

Selamet dileklerimle Vesselam.CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN..Selam ve dua ile.

Allah Dostu Senin yanına varayım .Himmet eyle Allah dostu.
Gül divanında durayım .Himmet eyle Allah dostu.
Seni sevmek bize hoştur . Ondan gerisi hep boştur
Dünya boşuna koşuştur . Himmet eyle Allah dostu.

Senden istiyoruz dua .Duadan gerisi hava
Dosta giden kalmaz yaya . Himmet eyle Allah dostu.
Dost için yol yürüyelim , Burda yerimiz bilelim
Ölmeden evvel ölelim ,  Himmet eyle Allah dostu.

Dost dediğin güvenilir , Allah yanında sevilir
İlmi,irfanı bilinir , Himmet eyle Allah dostu.
Bizler sana güveniriz , Dostumuzla övünürüz
İlmine hayran oluruz , Himmet eyle Allah dostu.

Güzel olur dostu sevmek , Onunla dizdize durmak
Hele bir de elin öpmek ., Himmet eyle Allah dostu

HAYIRLI GECELER...CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN.
SELAM VE DUA İLE ALLAH,A EMANET OLUN.
1b1m6-178-1

Allah'ım! Geceyle gündüzün yer değiştirmesinde, her akşamın ardından sabahın gelmesinde, gece ve gündüzün her tekrarında ve iki Kutup Yıldızı birbirini her karşıladığında Efendimiz Muhammed'e ve onun nesline salât eyle! Bizden onun ruhuna ve Ehl-i Beytinin ruhlarına hediyeler ve selâm ulaştır. Ona ve Ehl-i Beytine haşir günü gelinceye ve Cennete girinceye kadar pek çok rahmet ve bereket ihsan eyle! Bu salavâttan her biri hürmetine, ey İlâhımız, bizi bağışla, bize merhamet et, bize lûtfunla ihsanda bulun.

DÜNYADA GURBETTEYİZ.
 AHİRETTE EBEDİYİZ.
HAMDOLSUN ALLAH'A
 H.Z.MUHAMMET ÜMMETİYİZ.
ALLAH'A GİDEN BU YOLDA YOLUNUZ AÇIK

KALBİNİZ NURLU ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ  OLSUN.

CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN.  

NAZLICAN FIRAT

:

Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us

!!SELAM SANA!!

Rûhum sana âşık, sana hayrandır Efendim,

Bir ben değil, âlem Sana kurbandır Efendim.

Selam sana nazlı Nebi!
Selam sana gözbebeği
Mevlanın kudretiyle selam!

Selam sana nuri dilara!Selam sana Hakk habibi,
Rahmanın kudretiyle selam!

Selam sana Andelibi Zişan!Selam sana Muhammedi
Cebrailin yüreğiyle selam!İbrahimce selam sana,
Rahimce selam sana!Gafurca selam!

Selam sana ey yetimler padişahı!Selam sana Ahmedi nefesli yar,
Eyyupça selam sana!Selam sana ya Habiballah!
Selam sana ya Nebiallah!
Selam sana ya Rasulallah!

Ya Rasulallah !Sen, sevmek için istenen;
Can, dudakta istenen;
Sevda ikliminin en güzel mevsiminin!
En güzel çiçeğisin!

SDSDDSD resimleriSDSDDSD resimleriSDSDDSD resimleri

myspace layout imagesmyspace layout images
AMENTÜ BİLLAH
O yoksa yollar uçurum, Dilimde "Amentü Billah!"
Bu imanla kurtulurum, Dilimde "Amentü Billah!"
Başım imanımla dimdik, Kalplerde bulunan kimlik,
Sözümüz özümüz birlik, Dilimde "Amentü Billah!"
Sözüm vardı; "Kalu Bela" İmandır kalbimde cila,
Sözüm geçerlidir hala, Dilimde "Amentü Billah!"
İman dertlerime çare, Onu zikreder her zerre,
Göğsümü hep gere gere, Dilimde "Amentü Billah!"
Kendimi eğitmek için, Ateşi soğutmak için,
Dumanı dağıtmak için, Dilimde "Amentü Billah!"
Kuvvetli çıksın avazım, İman ile çalsın sazım,
Akordunu yapmak lazım, Dilimde "Amentü Billah!
Kayıt tutar "Levhi Mahfuz" Söz etsin kalblere nüfuz,
O Hafız’dır, bizler mahfuz, Dilimde "Amentü Billah!"

CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN.
SELAM VE DUA İLE ALLAH,A EMANET OLUN.

ANNEM ...CANIM ANNEM
Dün gece seni gördüm düşümde,ıssız bir vadinin kuytu köşesindeydik ikimizde..
Yalnızdın,hüzünlü ve kederliydin yılların yorgunluğu gözlerinde ben ise,
Beni birdaha sorma güzel annem her zamanki gibiyim yine.Gecenin koynunda
güneşi arıyorum
Birde ne gördüm bilirmisin bu gece?ak düşmüş saçlarından acılar süzülüyordu her yanıma.
Her yanım nehirlerin taşkınlığı gibiydi güzel annem tıpkı Munzur,Dicle Fırat misali
İlk görüştüğümüz an.
Hatırlıyormusun?sevdiğini sanmıştım o an.Ama nedense hiç görememiştim o sevinci
Beklide mutluluğu içine gizlemiştin kim bilir.Belliydi sanki canın bir şeylere sıkılmış ondandır annem.
Onun için bana güneşi sormuştun.Ben ise anlatamamıştım sana güneşin nasıl olduğunu.
Parlak ışıklardan bir demet sunabilmiştim.Nasıl anlatabilirdimki zaten.Adını duyduğumda yüreğim
Yerinden oynar.Yanıp tutuşurum elimde olmadan.Gökyüzünün sonsuz derinliklerine dalarım.
Birde bana yıldızları sormuştun o düşte.Oysa yıldızları seyretmek yasaktır bu ülkede bilmezmisin?
Her sorduğunda bir şeyler sızlatıyor yüreğimi içim ürperiyor elimde olmadan oysa kaç mevsim geçti.
Yada kaç kıştan sonra bahar göremedik bu mekanda kim bilir? Nereden bilinsinki
Ben bile unuttum sayısını görüşmediğim baharları annem.Beyazlaşmış saçlarından karlar yağıyordu
O düşte her yanım ıslak,her yanım soğuk,her yanım deli poyrazın esen sesinden titriyordu.
Nasılda üşümüşüm bir bilsen.Bir an sıcak bir yorgan gibi üstüme örtündüğünü hissettim.Yılların hasreti
Zaten uzun zamandır görüşmemiştik biliyorsun konuşup sarılamamıştık birbirimize ondan olsa gerek
Güzel annem gördüğüm düşte olsa,daha acılı daha yorgun gördüm seni.Ama umutluydun .
Beklide yanılmışım kim bilir?bir an bana ağladığını hissetmiştim nasılda zor tutmuştum kendimi bilsen
Hiç kıpırdamadan oturuyordun karşımda eğilip elini öpmüştüm usulca ya sonra sanırım sarılmıştım
Islak gözlerine bakıp yüzümü ellerine sürmüştüm avuçlarına.Yüreğinin sıcaklığını hissetmiştim doyasıya
Doymamıştı yüreğim o an ben kendimi bırakıp ağlamıştım biliyorum bir düştü gördüğüm ama uyandım.
Hala gözlerimden akan yaşların izleri kalmıştı yanaklarımda.Adı düşta olsa gerçek olmasada
Ne çok özlemişim seni bir bilsen bir bilsen  CANIM ANNEMMMM..

IPB ImageIPB Image

GÜL KOKULUM...,PUSLU GÖZLÜM...SAKIN

SENSİZ..,SEVGİSİZ VE DUASIZ BIRAKMA BENİ.CANIMMMM...,,,CANIM ANNEMMMM...

SENİ SEVİYORUM.  ALLAH,A EMANET OL.

ELLERİNDEN ÖPERİM..SAYGILARIMLA...

SuKuT_

--------------------------------------------------------------
RAHMAN ve RAHİM olan ALLAHın adı ile ..

GONDEREN: Menzil_sofi on 10/21/2010 21:22:40

Evinizden Bereket Dilinizden Dua Kalbinizden Rahman ve
Resul Aşkı Eksik Olmasın.Cumamız Mübarek Olsun.
Allah,a emanet olun...Selam ve dua ile.

Kardeşim emeğine yüreğine sağlık seninde cumanı kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
Back To Top
09/29/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***