REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 1805 - Toplam yanitlar: 0

GONDEREN: Almira on 10/28/2009 03:44:09

Bu Nedir?

Sizce bu nedir?

.

.

.

.

.

.

Ne olduğuna dair tahminleri bekliyorum...

Çok şaşıracaksınız !....Belki de biliyorsunuz...

Ne güzel şeyler yaratmış Allah..

İlk gördüğümde büyüledi beni...mercimek kadardı ve üzerinde yürek..
Simsiyah bir zemine beyaz bir yürek çizilmiş gibi....
  Doğada gördüğüm canlı cansız yaratılmış her şey beni müthiş etkiler..
Yolda yürürken gördüğüm bir ağaç, bir ot ,bir çalı bile..Bitkiler.. o çeşit çeşit bitkiler..hiç biri diğerine benzemeyen milyonlarca bitki vardır çevrenizde her gün görüp ama bakmadığınız...
  Hepsindeki güzellikleri ve özellikleri hayranlıkla incelerim.Allah ne farklı ne özel ne güzel yaratmış diye şaşırırım çoğuna bakarken...
   Doğadaki tüm canlılar öyle değil mi? hiç biri diğerine benzemez ve yaratan ne müthiş şeyler yaratmış demek geçer içimizden belkide hepimizin...

Bu gördüğünüz de bir tohum...

Japon sarmaşığı tohumu.Sarmaşık öyle çok çekici görünmüyor.Balon gibi toplar oluşuyor önce sonra kuruyor ve içinden bu muhteşem tohum çıkıyor..Her balonun içinde iki veya üç tohum...Ne muhteşem değil mi? hiç ummadığınız bir güzellik çıkması.. Basit bir bitkinin üzerinden bile...
İşte ilk gördüğümde beni büyüleyen bu tohumu resimleyerek sizlerle paylaşmak istedim.Bazılarına basit gelebilir ama bana hiç de öyle gelmiyor..
     Bazen bakıp da görmediğimiz ne güzellikler var bir düşünün...
Hani denir ya bakmak başka şey görmek başka....Hep görmek üzere bakmayı denesek belki de hayat çok daha güzel ve anlamlı gelecek bize..

09/25/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***