REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 1188 - Toplam yanitlar: 1

GONDEREN: Hacegan__ on 11/18/2012 08:49:05

Herşey yürekte başlar, 
Yürekte biter...
Yüreğin oldu mu, sen herşeysin..

Yürek+Bilek=Mertlik 
Yürek herşeydir arkadaş, 
Herşey ise yürek.
Bugün mahalle arasında başın dik, alnın ak yürüyorsan, yüreklisin demektir. Mertsin demektir. 
Bir kavgada haksız kişiye sen haksızsın diyebiliyorsan sen yüreklisin demektir arkadaş !
Seni en ihtiyacın olduğu zamanda terk eden sevgilinin arkasından beddua etmiyorsan sen yüreklisin işte. Beddua yüreksizlerin gücüdür. Beddua Allah’ın düşmanıdır..Sanal alemde klavyenin arkasına sığınıp ukalalık yapmıyorsan kendini herkesten üstün görmüyorsan insanı insan olduğu için seviyorsan işte o zaman yüreklisin arkadaşım.

Öğretmen seni kopya çekerken yakaladığında, yalan söyleyip suçu yanıbaşında oturan arkadaşına atmıyorsan sen yüreklisin demektir. 
Ha birde öğretmeninin verdiği ödevi başkasına yaptırmıyorsan sen yüreklisin arkadaş !
Onun, bunun arkasından kötü konuşmuyorsan, yan apartmanda oturan Selçuk,Ahmet ve Ali beylere iftira atmıyorsan, 6 yaşındaki çocuğun, "Bana şeker ver" deyince, "Al evladım"deyip kesme şeker vermiyorsan, 
Her akşam kahve köşelerinde gece yarısına kadar kumar oynamıyorsan, aynı saatlerde sahil kenarında duble duble içki içmiyorsan, 
Eve dönünce eşini dövmüyorsan, sen yüreklisin arkadaş hemde en yüreklisin !

Dedim ya, herşey yürekte başlar, yürekte biter. 
Varsa yüreğin ne dağlar, ne ağalar, nede beyler durdurabilir seni. 

Herşey yürektir, yürek herşeydir !

Varsa kullanılmamış, el değmemiş bir yüreğin, 
Sen yüreklisin arkadaş, 
Sen yüreklisin !!!

Saygı ve selamlarımla. Hacegan...

GONDEREN: sonumutt on 11/18/2012 15:29:36

herşey yürekte başlar, yürekte biter. 
Varsa yüreğin ne dağlar, ne ağalar, nede beyler durdurabilir seni. 

Back To Top
10/01/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***