REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 1629 - Toplam yanitlar: 0

GONDEREN: Hacegan__ on 12/12/2011 11:56:51

Yaşamak güzel olsun diyorum...

Sanırım beni dinleyen yok. Kendimi yırtsam da yine sadece kendime sesleniyorum. Onca bağırtım, onca çağrışım duvarlarımdan başka duvara çarpmıyor. Onca lafım benimle kalıyorum. Kendi kendime hitap etmekten bitap düştüm. Onca kelimeyi sadece kulağım duyuyor...

Yankılanan sesimle irkiliyorum. Bu akis beni öldürecek. Ben ağzımı açarken, boşuna armut toplamak istemiyorum. İsterim faydam dokunsun börtü böceğe. İsterim işe yaradığımı göreyim. İsterim darda olana bir iyiliğim dokunsun. İsterim kanadı kırık kuşa derman olayım yüreğimle. İsterim düşsüz kalan çocuklara bedava hayaller vereyim. İsterim yaşlanmış annemi daha çok seveyim, daha çok sarayım mısralarıma. İsterim babam gibi aramızdan ayrılanları rahmetle anayım. İsterim doğayı kucaklayayım. İsterim bastığım yol incinmesin. İsterim önüme çıkan karınca korkmasın adımlarımdan. İsterim pırıl pırıl uçan kelebeklerin ömrü uzun olsun. İsterim karşılıksız olsun adımlarım...

Herkes kendi dilinde kendini ifade etsin. Kimse kimseyi renginden/şeklinden dolayı kınamasın. Kimse ötekiyi ötekileştirmesin. Farklılık zenginliktir. İnandığım bu cümlelere yanımdakilerin de, selamlaştıklarım da inansın arzusundayım. Bunu dilemek ayıp olmasa gerek. Bunu etrafımda görmek, en doğal hakkım olmalı. Aslında tüm derdim bu yönde...

Kim ister ki komşusu rencide olsun. Kim ister ki kültüründen dolayı aşağılansın. Kim ister ki asimilasyona uğrasın. Tabi ki kimse istemez sıraladığım tümceleri. Kendine insanım diyen her insan birlikte huzur içinde yaşamaktan yanadır. Kendine insanım diyen diğer insanın da haklarını savunmalı. Savunmazsa, alkışlamazsa kendine ’insanım’ demesin lütfen. Bunun altınla kalın çiziyorum. Önce bir aynaya baksın. Önce empati nedir öğrensin. Önce başını taşlara vursun...

Dünyamızın aklı başında insanlara ihtiyacı var. Dünyamızın selameti için kalbinde sevgi taşıyan yürekler daha çok olmalı. Dünyamızın pısırık, sadece kendini düşünen, tek düşünceli kafalılara zerre kadar ihtiyacı yok...

Konuşmak serbest, fikir beyan etmek her alanda olsun. Kişi nasıl yaşamak niyetindeyse öyle yaşasın. Yeter ki rahatsızlık vermesin yanındakine. Yeter ki hayata dair eylemi ve söylemi candan olsun. Yeter ki ziyan değil yarar olsun varlığı insanlığa...

Yaşamak güzel olsun diyorum. Çocuksu gülüşlerle ve insanı duygularla devam etsin...

Başka bir şey demiyorum...Selam ve saygılarımla.

07/07/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***