REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 2642 - Toplam yanitlar: 1

GONDEREN: SuKuT on 11/02/2011 17:40:57

Syn:   halukgta   Halil Gümüştabak Siz evliyaları hocaları imamları evliyaullahı Haşa Müslümanları Yanlış Yola sürüklediklerini iddia ediyonuz
derdini ben anlıyom senin amma.
nedenki bediüzzaman hazretleri ve iman hakikatleri sen bu kadar rahatsız ediyo size dokunan ne bu sivri çıkışlarınız medyatik olmak uğrunamı. haydi bediüzzaman hazretleri ve cemaatine dil uzatıyonda aşağıdaki alim .ulema yıdamı kabul etmiyon !!!!!!!
ALLAHımdan kork be

1. Imam-i Buhâri
  2. Ibn-i Mace
  3. Ebu Davud Süleyman
  4. Imam-i Müslim
  5. Imam-i Tirmizi
  6. Imam Nesai
  7. Ibn Hacer el-Askalanî

Mevlana Celaledin-i Rumi

Haci Bektas-i Veli
Yunus Emre
Aziz Mahmud Hüdâî
Semseddin Ahmed Sivâsî
Sivâsi Abdülmecit Efendi
Ibrahim Hakki Efendi
Said Pasa Hazretleri
Molla Gürâni
Abdülhakim Arvasî

Ömer b Abdulaziz
Hasan-i Basri
Aksemseddin
Ebu Yusuf
Hasan es-Seybani
Imam et-Taberi
Imam Maturidi
Imam el-Es'ari
Imam-i Gazzali
Muhyiddin-i Arabi
Imam Bûsîrî
Kurtubi
Kadi Beydavi
Ibn-i Kesir
Mevlana Câmi
Ibn-i Abidin
Bediüzzaman Said Nursi
Süleyman Hilmi Tunahan
Mustafa Sabri efendi
Mehmed Zahid Kotku
Mevdudi
Hasan El-Benna
Seyyid Kutub
Ibnu'l-Kayyim el-Cevziyye
Taberi
Nesefi
Abdurresid I Efendi
Mustafa Sibai
Imam Nevevi
Abdullah Dehlevî
Abdurrahman el-Hazini
Abdurrahman Tagî
Ahmed Siranli
Ahmed Ziyaüddin-i Gümüshanevi
Bedruddin Zerkesî
Buhurîzâde Mustafa Efendi
Ebü’l-Hasan-i Sazilî
Firuzabadi
Gönenli Mehmet Efendi
Hariri
Hizir Bey
Ibn Abdilber
Ibn-i Kemal
Imam Ibn Fevrek
Imam Mücahid
Imam-i Muhammed
İmam Şa'bi
Imam Zufer
Imam-i Sa’ranî
Izzeddin Kassam
Kinalizâde Ali Çelebi
Kuduri
Ömer Nasuhi Bilmen
Seyh Muhammed el-Hazin
Zemahseri
Alkame bin Kays
Ata bin Yesar
Ebu Nuaym
Ebu'l Hasan Es'Ari
Hammad Ibn Seleme
Muhammed Esed
Emir Abdülkadir
Necmeddin-î Kübra
Seyh Ahmed Es-Serif Es-Sünûsî
Muhammed Hamidullah

Alıntı:haluk gümüştabak diyoki
Kuran da Rabbimin söylediği buPeki biz ne yapmışız,bunlar yetmez demişiz ağzımıza 3 sefer burnumuza 3 sefer ,kulaklar yıkanacak arkaları sıvazlanacak ,kirliyse tabiî ki yıkanacak bu çok açık değilmiPeki Rabbim bunları unuttu damı sonradan ekleniyor

Benim Bundan Anladığım
Bu kadar Alim Evliya Ulema Hadis Alimleri Bunların Hepsi (Haşa) Şimdiye Kadar Yanlış abdest almış Diyorsunuz Kur'an ı Yanlış Anlatmışlar Hadisleri (haşa) Yalan'mış Wallah İnsan dinden çıkar !

Şimdi cevap Verelim Bakalım Hadisler Ne Diyor alimlere:

Ebu Ümame radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a biri âbid diğeri alim iki kişiden bahsedilmişti
"Alimin âbide üstünlüğü, benim, sizden en basitinize olan üstünlüğüm gibidir" buyurdu"
Tirmizi, İlim 19, (2686)
4073 - Yine Tirmizi'nin bir rivayetinde şöyle gelmiştir: "Aleyhissalatu vesselam sonra buyurdular ki: "Allah Teâla Hazretleri, melekleri, semâvat ehli, deliğindeki karıncaya, denizindeki balıklara varıncaya kadar arz ehli, halka hayrı öğretene mağfiret duasında bulunur"
Hadis Tirmizi'nin aynı babındadır

4074 - İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Tek bir fakih, şeytana bin âbidden daha yamandır"
Tirmizi, İlim 19, (2083)

4075 - Hz Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a Allah indinde en efdal insanın kim olduğu sorulmuştu: "Allah indinde en kıymetlileri en muttaki olanlardır!" buyurdular "Biz bunu sormadık!" demeleri üzerine: "Öyleyse o, Halîlullah'ın oğlu, Nebiyyullah'ın oğlu Nebiyyullah'ın oğlu Yusuf'tur" buyurmuştu Yine itirazla: "Hayır bunu da sormadık" dediler Bunun üzerine Aleyhissalatu vesselam: "siz bana Arap hanedanlarından mı soruyorsunuz?" dedi "Evet (Ey Allah'ın Resûlü!) dediler "Onların cahiliye dönemindeki hayırlıları, fıkıh öğrendikleri takdirde, İslam'da da en hayırlılarıdır!" cevabını verdi"
Buhari, Enbiya 8, 14, 19, Menakıb 1, 25, Tefsir, Yusaf 1; Müslim, Fezail 168, (2378)

4076 - Hz Ali radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Dinde fakih (bilgili) olan kimse ne iyi kimsedir! Kendisine muhtaç olununca faydalı olurKendisine ihtiyaç olmayınca ilmini artırır"
Rezin tahric etmiştir

4077 - Yine Hz Ali radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kim, benden sonra öldürülmüş olan bir sünnetimi ihya ederse beni seviyor demektir Beni seven de benimle beraberdir"
Rezin tahric etmiştir

4078 - Ebu'd-Derda radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın şöyle dediğini işittim: "Kim bir ilim öğrenmek için bir yola sülûk ederse Allah onu cennete giden yollardan birine dahil etmiş demektir Melekler, ilim talibinden memnun olarak kanatlarını (üzerlerine) koyarlar Semavat ve yerde olanlar ve hatta denizdeki balıklar âlim için istiğfar ederler Âlimin âbid üzerindeki üstünlüğü dolunaylı gecede kamerin diğer yıldızlara üstünlüğü gibidir Âlimler peygamberlerin vârisleridir Peygamberler, ne dinar ne dirhem miras bırakırlar, ama ilim miras bırakırlar Kim de ilim elde ederse, bol bir nasib elde etmiştir"
Ebu Davud, İlm 1, (3641); Tirmizi, İlm 19, (2683); İbnu Mace, Mukaddime 17, (223)

Alimlerin fazileti ile ilgili hadisler

"Bir adam ulemaya istikbal (hürmet) ederse, Beni istikbal etmiş olur Bir kimse ulemayı ziyaret ederse, Beni ziyaret etmiş olur Bir kimse ulema meclisinde bulunursa, Benim meclisimde de bulunmuş olur Benim meclisimde bulunan ise, sanki Rabbının meclisinde bulunmuş olur"
Ravi: Hz Behz İbni Hakim (ra)

Ulema yeryüzünün kandilleri, Peygamberlerin halifeleri, Benim ve diğer Peygamberlerin vârisleridir
Ravi: Hz Ali (ra)

Ulema, Allah'ın kulları üzerinde Peygamberlerin eminleridir Siz onlardan çekinin ve onlara taarruz etmeyin Onlar hükümet erkanı ile ihtilat etmedikçe ve dünyaya karışmadıkça (Deyleminin lafzında şu ibare vardır): Sultanla ihtilat eder ve dünyaya karışırlarsa o vakit Peygamberlere hiyanet etmiş sayılırlar, o zaman bunlaran sakının
Ravi: Hz Hasan İbni Sufyan (ra)

Ulema, Peygamberlerin varisleridir Gök ehli onları sever ve öldüklerinde denizdeki balıklar bile kıyamete kadar onlara istiğfar ederler
Ravi: Hz Bera (ra)

Ulema, Allah'ın halkı üzerinde eminleridir
Ravi: Hz Enes (ra)

Ulema kılavuz, muttekiler efendilerdir Bunların meclisinde bulunmak, dinin kuvvetini ziyade eder

Ulema üç kısımdır: Kendi ilmi sebebiyle halk ta hayat bulur, kendi de hayat bulur Halkı berhudar eder, kendini mahveder İlmi ile kendini kurtarır, halka ise faydası olmaz

İnsanlar üzerine bir zaman gelir ki onda ulema, köpekler öldürülür gibi öldürülür Keşke o zaman ulema birlik olsaydı
Ravi: Hz İbni Abbas (ranhüma)

Ulema ile hem meclis ol, semada tanılasın Müslümanların büyüklerine hürmet et, Cennette Bana komşu olasın

Ulema ile hem meclis olun Ve diz dize sıkışın Zira Allah, ölü kalbleri hikmet nuru ile diriltir Semanın yağmuru ile ölü toprağı diriltmesi gibi
Ravi: Hz Ebû Ümâme (ra)

Ümmetimden iki sınıf salih olursa, ümmette salih olur Umera ve Ulema

Ulema ile oturmak ibadettir

RAMUZU'L - EHADİS

İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Tek bir fakih, şeytana bin âbidden daha yamandır"
Tirmizi, İlim 19, (2083)

Ulema, Peygamberlerin varisleridir Gök ehli onları sever ve öldüklerinde denizdeki balıklar bile kıyamete kadar onlara istiğfar ederler
Ravi: Hz Bera (ra)

Eğer Hala yukarda yazdıklarınızın arkasındaysanız ALLAH (Cc) İslah etsin diyop işimize bakam

bide syn haluk gümüştabak  bu haset bu kibirlilik ve çok bilgiçlik size ne kazandırıyo be o zaman bende diyom ki

haluk gümüştabak sen arabaya ne binersin deveye binsene....

selam ve dua ile kalın

SuKuT

--------------------------------------------------------------

GONDEREN: Serra_Nur on 11/02/2011 20:12:46

Sukut Kardeşim Emeğine Sağlık.

Allah Razı Olsun..

--------------------------------------------------------------

Back To Top
09/28/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***