REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 1122 - Toplam yanitlar: 0

GONDEREN: SuKuT on 09/05/2011 16:29:27

KURBANN ASLI  MÜCAHİT

BEN DERİMKİ BİR İNSANDA HUYU YÜZÜNE VURAN BAŞKA İNSAN TANIMADIM.TANIYAMADIM

Bu bir hikaye değil bu bir masal heç değil.bu hakan aslanlı bu yaşa geldi neler gördü ama böylesini ilk defa gördü ve yaşadı be.anlatmakla bitmicek ama dilimin dönüverdiği kadar anlatam anlatmaya çalışam .

şehrin birinde bir köyünden bir genç nasıl oldusa  olim  piyat denen oyun sitesine girmer orda bir abla ileveya birkaç abla ile tanışık olur oyun oynarlar derkene bu köylü çocuğu bir kıza tutlur aşık olur görür sever sever sevr hemide ölesiye hayata küsesiye  aha bu kadar he.

Sonra kız bu saf köylü çcuğu ile dalga geçer.kendine hakim olamaz öylekende sever  de sever be gün gelir  ayrılık zamanı gelir.oğlan askere gider bu yazıları yazan  aptalda bu oğlanı az çok tanır anlatılanlardan ve şiran abla diye bir abla bu konulardan bahseder aralarda bu konu ilgimi çekmeye başlar oğlan askerdedir  şiran ablam bir gün bahsederken erzincanda olduğunu söyler. Aklıma düşmüştür bir defa be aklıma düşeni bende düşürmeden rahat edemedimden erzincana gitmeye karar verilir.ve sonuçta erzincana varılır asker anons edilir ve biri gelir  yanıma yavaş yavaş . yürüyüşü bir manalı bakışı bir anlamlı yüzüne bakınca insan insan olduğunu hatırlar ve içi sıcacık olur  bu hakan  ınderkene konuşulur yardım eli uzatılır fakat yardım eli kibarca geri çevrilir yardım  kabul etmemektedir. Kendini borçlu durumda düşünmek arına gitmektedir mücahit kardeşin ve ben bir ona bakarım bir içime bakarım ve utanırım. Öyle böyle konuşulur mevzular anlatılır dinlenir.ayrılık vakti gelmiştir.diyomki yaşım 27 idi ben hacı annem ile hacı babamın yüzüne baktımda öyle  bir sıcaklık öyle bir nur öyle bir tevazu göremedimdi fakat o an gördüklerim benim hayatımda bir dönüm noktası olmuştu.kendimden utanıyodum.ve görüşmek dileği ile veda etmiştik.fakat görüşecektik ALLAHnasip ederse tabe. Fakat günler aylar geçti yıl bile geçti ne bir habar nede bir görüşme yapamadık

Adeta kopmuştuk benim her hücrem sanırsam hep mücahitledi.

Karar kıldım bu bayram  o kardeşimin memleketine gidecek ve onunla görüşecektim.ve dediğimi yapan biriyim ondandır bismillah dedim çıktım yola bayramın 2. Günü. Nihayaet varmıştım şiran_te5ir_ ablanın dediklerini not almıştım merkez camii civarları falan filan deyi zor olmadı bulmak aslında.buldum dükkan kapalıdı sağa sola sordum evleri nerdedir deyi onuda öğrendimve bana öyle bir heyacan basıyorduki sanki evleniyom he .abartmıyom bu kadar terler boncuk boncuk akmaya başladı alnımdan.zili çaldım  karşıma bir hanım kız çıktıdedim böyle böyle  cıhan beyi arıyodum deyi buyurun burası evi dedi.ne vardı deyincek  bende mücahit vardı  kardeşim onu görecektim bayramlaşmaya geldim dedim … öyle deyince hanım kız bir irkildi şaşırdı o rada sesler geliyodu içerden bir bey amca çıktı kapıya  buyur etti girdim ALLAHUEKBER  karşımda gencecik simsiyah tertemiz efendi sakallı biri sanki onu bir yerden tanıyacaktım. Ben düşünürkene  delikanlı hamle yaptıve hakan abim deyi koştu sarıldı boynuma  onu bilmem ama ben ağladım he

Erkekler ağlamaz diyen halt etmiş.sonra aşağıdan yukarıdan şimdiden geçmişten  konuşmaya başladık bu yazdıklarım o kadar hızlı oluyorduki yazmak daha fazla zaman alıyo.bzizm  köylü cocuğu mücahit olmuş efendi gibi adam adam gibi adam derlerya  bu bile az gelir be.o konuşurken ben susuyom konuşamıyodum o kadar güzel konuşuyoduki bölmek hakaret sayılırdı.

Daha daha çok şey var amma

Her ana evlat doğurur her her ana baba evlat yetiştirir ama kimse böyle yetiştiremez bence. Baba yok bir yaşlı anne yanında ailesine bakmak zorunda kalan odun keserek ekmeğini kazanan bir evlat anayı atmaz babayı unutmaz.

Sonuç

Kaoıyı acan ev sahibinin kızıdır mücahit ev sahibinin damadı olmuştur annesine kayınpederi annesi ile birlikte ikisinide anne saymış ve bakmaktadır. Mücahit se yurt dışında hem hizmete hemde çalışmaktadır . ALLAHıma şükürler olsunki tam zamanında ve saatinde gitmişim . buda artık nedir  bilemiyorum siz ne derseniz deyin . benim oraya bayramda gitmem  tesadüfmüdür yoksa Rabbimin izni ilahisimidir bilemem.mücahiti tanıyanlara ayrı ayrı selamı var  büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim der ve yola koyulur

Derki bilgisayarı açtımmı aklıma o geliyor o

Onun için harici hiçbir sayfaya girmiyom der .ablalara msn den yazmak istedimde aklıma o geliyor o  ondandır yazmadım  der  ablalar abiler kardeşler bircümle haklarını bana helal eylesinler der ve  susar .ben zaten olmuşum dolmuşum dokunsalar ağlıcam  bu defa hakketen sukut ettim konuşamadım .mücahitede cihan abiye sadece

Vay be analar neler doğuruyo diyom .başkada bir şey denmiyo ALLAH razı olsun

Sen bir garibin elinden tutki ALLAH mevlamda ahirette darda kaldında senin elinden tutsun .

dost ve arkadaşlığın fayde ettiği tek şey

ALLAH İÇİN DOST ALLAH İÇİN ARKADAŞ ALLAH İÇİN KARDEŞ OLMAK VE ALLAH İÇİN SEVMEKTİR

SuKuT

--------------------------------------------------------------

09/22/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***