REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 5169 - Toplam yanitlar: 1

GONDEREN: nevval on 07/06/2009 09:39:32

Son senelerde gençliğimizin durumunu gözden geçirdikçe bir umutsuzluk sarardı içimi... Zamanın ilerlemesi ile umursamaz gençliğe inatlaşan bir sivrilişle, çocuklarımızın ülke geleceğine yeni yeni umutlar aşıladığını farkettim... Televizyonlarda son dönem programlarını takip etmeye çalışıyorum... Umursamaz başıboş programların çok olduğu kanallarda; haber saatlerinde içimizi sıkan, bizi öfkelendiren, sarsan ve umutsuzluğa sevk eden bir çok olayların yanısıra, geleceğe umut aşılayan tertemiz çocuklarımızın ortaklaşa yaptıkları bir program var ki; "Bir Şarkısın Sen" izlemeye değer güzelliklerle dolu... Yaşları 9 ilâ 16 arasında değişen bu çocuklarımız Anadolu nun bir çok yerinden koparak gelip, birbirilerine tam destekle son 50 yılın şarkılarını yarıştırdıklarını biliyor muydunuz? Evet kendileri değil, şarkılar yarışıyor... Müziği sektörleştiren zihniyete ders verircesine şarkılarını söyleyen çocuklar; Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Türkçe sözlü hafif müzik parçalarını seslendiriyorlar...

30 kişilik dev bir orkestra çocuk yıldızlara eşlik ediyor, her hafta 4 ünlü konuk, sohbetleri ve şarkılarıyla unutulmaz gala gecelerine damgasını vuruyor. Sunuculuğunu, yılların usta sanatçısı, sesiyle müziğe büyük yorum katan Erol Evgin ve Pınar Altuğ un üstlendiği "Bir Şarkısın Sen" atv ekranlarında yayınlanıyor…

İşte o muhteşem sesli ve yorumcu çocuklarımız:

Aleyna Baktagör
11 yaşında ve İstanbul da oturuyor. İlk parçasını 6 yaşında "Dam üstünde çul serer" öğrenmiş.

Melek Aleyna Büyükçınar
10 yaşında yarışmaya İstanbul dan katılıyor.

Aycan Çelik
10 yaşında ve İstanbul da oturuyor.

Baran Etik
16 yaşında ve İstanbul da oturuyor.

Berkant Taşkın
13 yaşında ve Balıkesir de oturuyor.

Berna Karagözoğlu
9 yaşında Kastamonu da oturuyor.

Ceylan Akkulu
14 yalında Gaziantep te oturuyor, çobanlık yapıyor.

Görkem Aydanarığ
15 yaşında ve Antalya da oturuyor.

İrem Yücesan
16 yaşında Balıkesir de oturuyor.

Latife Feyza Erbil
12 yaşında İstanbul da oturuyor.

Mehmet Daş
12 yaşında Diyarbakır lı, İstanbul da oturuyor.

Meltem Şat
12 yaşında Ankara da oturuyor.

Miraç Çağla
14 yaşında Van da oturuyor.

Muhammet Şahin
15 yaşında Şanlıurfa da oturuyor.

Şebnem Keskin
13 yaşında Mersin de oturuyor.

Çocuk yıldızların seslerinden örnekler:

Aycan Çelik - Dönülmez Akşamın Ufkundayız

Şebnem Keskin - My Heart Will Go On

Berna Karagözoğlu - Kahverengi Gözlerin

Ceylan Akkulu - Ağlasam mı

Melek Aleyna Büyükçınar - Yalan

Mehmet Daş - Seni Yakacaklar

Görkem Aydanarığ - Günün Birinde

Miraç Çağla - Ey Şahin Bakışlım

GONDEREN: stroyy on 07/06/2009 15:16:13

yaaa bu çocuklar süper yok böyle  bir şey hiç birini bir birinde ayıramıyorum hepsi birbirinden yetenekli . inanın onları seyretmeye doyamıyorum .bence büyüklerin bu miniklerden  öğreneceği çok şey var

Back To Top
06/23/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***