REKLAM

Paylaş:
RSS 1.0     RSS 2.0

Toplam bakislar: 867 - Toplam yanitlar: 0

GONDEREN: Sevgi_Emek_ister on 11/06/2010 00:31:49

Kıyafetinden Hayli Varlıklı Bir Aileden Geldiği Belli küçük Kız  Avucundaki Para Destesini Sımsıkı Tutarak Rafları inceliyordu . Burası Kentin en Büyük Oyuncak Mağazası idi . Aranan Herşeyin Bulunduğu Bitmez Tükenmez Raf Koridorlarının Bulunduğu Mağazalardan işte ... Nihayet Durdu . Muhteşem Bir Bebekti bu ... Dünya Güzeli Gül Yüzlü ve ipek Kadife Elbiseli Muhteşem Bir Bebek. Babasına Döndü  işaret etti. Avucumdaki Para Yeter mi ? . Babasını Başı ile Evetledi . Bebeği Kucakladı ve Koridor Boyu Kasaya Doğru Yürüdü ve Tam Bu Sırada Tıpkı Kendisi Gibi Babası ile Alışverişe Çıkmış Bir Küçük Çocuk Gördü . Kısa Pantalonluydu. Gömleği iyice Eskimişti. Çocuğun Elinde Birkaç Lira Vardı. Raftaki Oyunlardan Birinin Önünde Heyecanla Durdu . İşte istediğim Bu Baba Diye Çığlık Attı Avcunu Gösterdi Yeter mi ? . Babasının Gözleri Önüne Doğru Eğilirken Başı "Yetmez " işareti Verdi . Çocuk Avucundaki Paraya Baktı . Oyunu Rafa Yerine Koydu . Babasının Elini Tuttu ve Koridorun Ucuna Doğru Yürüdü ... Boyama Kitaplarının Olduğu Rafa ... Küçük Kız Kucağındaki Bebeğe Bir Daha Baktı . Sonra Çocuğun Seçtiği Oyuna Döndü .. Bebeği Götürüp Yerine Koydu . Oyunu Eline Aldı. "Yeterli Param Var mı Baba " Dedi ..
Babası Gene Evetledi . Kasaya Gittiler Parayı Ödediler Küçük Kız Kasadaki Adama Bir Şeyler Fısıldadı . Küçük Kız ve Babası Geriye Çekilip Beklemeye Başladılar . Az Sonra Oğlan ve Babası Ellerinde Bir Boyama Kitabı ile Kasaya Geldiler. Kasiyer Kutlarım Sizi " Diye Bağırdı ... " Bugünün Bininci Müşterisi Olarak Bir Armağan Kazandınız.." Ve Oyun Kutusunu Küçüğe Uzattı. "Harika " Diye Çığlık Attı Oğlan. "Baba Bu Benim En Çok istediğim Şeydi Biliyorsun ... " Baba Oğul Sevinç içinde Dükkanı Terkederken içeride Kalan Baba: " Ne kadar Cömertsin Kızım " Dedi ... " Bu iyi Davranışının Sebebi Nedir? ... " Baba ... Annemle Birlikte Bana Bu Parayı Verdikten Sonra 'Seni En Çok Mutlu Edecek Şeyi al' Demediniz mi ?... " Tabii Öyle Dedik Canım!... " Ben De Aynen Öyle Yaptım Baba .. Şu Anda Ne Kadar Mutlu Olduğumu Biliyor Musun ?...

--------------------------------------------------------------
09/20/2024

*** SanalKahve.com 2008-2023 ***